Wioślarstwo, wiosła, Tokio 2020, czwórka podwójna, Czaja, Chabel, Pośnik, Barański

Autor: Instagram Wioślarska czwórka podwójna panów

0.3 sekundy od medalu w Tokio 2020! Oj, jak było blisko... Wioślarze przegrali podium o włos

2021-07-28 3:38

Trzeba było czekać długie pięć dni od ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich Tokio 2020, by reprezentacja Polski miała realną nadzieję na pierwszy medal w rywalizacji. Po utracie kilku szans w innych dyscyplinach, w końcu worek z krążkami mogli otworzyli wioślarze. Polska czwórka podwójna Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Fabian Barański w finałowym wyścigu zajęła jednak najgorsze czwarte miejsce... Przegrali na ostatnich metrach.

Nasza czwórka podwójna mężczyzn miała najlepszy czas eliminacji, co stawiało ich w gronie kandydatów do medali. To aktualni wicemistrzowie świata, musieli więc być wymieniani w grupie faworytów do pierwszych trzech pozycji. W 2019 nasza osada wywalczyła srebro MŚ za Holendrami, którzy i tym razem byli uważani za jednych z najgroźniejszych przeciwników. Polacy musieli też uważać na Włochów, Australijczyków i Brytyjczyków. Ostatecznie na linię mety wpłynęli na czwartej pozycji, dosłownie w ostatniej chwili, o 0,3 sekundy przegrali z Australią!!! Wygrali Holendrzy przed W. Brytanią.

Wioślarstwo Tokio 2020: Pierwsza szansa medalowa zmarnowana przez Polaków!

Medali nie udało się zdobyć polskim zawodnikom w pierwszym środowym finale A. Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup walczyli o sukces w konkurencji dwójek podwójnych, ale zakończyli rywalizację na ostatniej, szóstej pozycji w finałowym biegu. Wygrali Francuzi przed Holendrami i Chińczykami.

W finale czwórek bez sterniczki zobaczyliśmy Joannę Dittmann, Olgę Michałkiewicz, Monikę Chabel oraz Marię Wierzbowską, one jednak również nie dały rady znaleźć się a podium, finiszując na szóstym miejscu w stawce. Pierwsze – Australijki, przed Holenderkami i Irlandkami.

Dodajmy, że na medal liczą też nasze panie z czwórki podwójnej. Kilka chwil po panach odbywa się finałowy bieg z udziałem Agnieszki Kobus-Zawojskiej, Marty Wieliczko, Marii Sajdak i Katarzyny Zillmann.

QUIZ. Co wiesz na temat igrzysk olimpijskich?