62-latek medalistą igrzysk olimpijskich. Wielki Hoy w Tokio

2021-08-02 13:57
Andrew Hoy
Autor: instagram.com/hoyeventing/ Andrew Hoy

Igrzyska Olimpijskie w Tokio napisały kolejną piękną historię. Na imprezie w stolicy Japonii srebrny medal w drużynowych zawodach WKKW zdobył 62-letni Andrew Hoy. To najstarszy medalista olimpijski od 1968 roku.

53 lata temu srebro w żeglarstwie zdobył Szwajcar Louis Noverraz. Pół wieku czekaliśmy na tak „wiekowego” medalistę olimpijskiego. Dla Hoya to już piąty olimpijski krążek. W Barcelonie (1992), Atlancie (1996) i Sydney (2000) sięgał po złoto. W Australii dołożył również srebrny medal. Teraz jeździec z kraju kangurów dołożył srebro.

Tokio 2020: Michalik powalczy o brąz! Wielka szansa na sukces

Super Express w Tokio. Wielkie emocje na bieżni. Komentarz Michałą Chojeckiego i Pawła Skraby

Andrew Hoy urodził się 8 lutego 1959 roku. Na igrzyskach debiutował już w 1984 roku w Los Angeles. Od wielu lat mieszka w Wielkiej Brytanii. Jego żona Bettina również ma na koncie sukcesy w jeździectwie. Niemka sięgnęła po brąz właśnie w Los Angeles, a startowała również… w Atenach w 2004 roku.  

Mistrz Kajetan Duszyński jest naukowcem. Bada białka i przekonuje ludzi żeby się szczepili [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze