Ogromne zmiany przed kolejnym meczem Świątek i Kubota w Tokio 2020!

2021-07-28 16:20
Iga Świątek
Autor: Paweł Skraba / SE Świątek - Loeb O KTÓREJ GODZINIE gra Iga Świątek dzisiaj US Open KIEDY gra Świątek - Loeb GODZINA DATA meczu US Open 2021

Polscy tenisiści nie mają zbyt wiele szczęścia podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio i po tym, jak z turniejem singla pożegnali się już Magda Linette, Iga Świątek i Hubert Hurkacz, fani dopingują już tylko Łukasza Kubota i Igę Świątek, którzy walczą w mikście. Po wygranej w pierwszym meczu, parę Polaków czekać starcie w ćwierćfinale. Zanim jednak do tego dojdzie, organizatorzy zdecydowali się wprowadzić ogromną zmianę.

Kibice reprezentacji Polski tuż przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich w Tokio mieli wielkie oczekiwania medalowe, jednak rzeczywistość dla Biało-czerwonych okazała się brutalna, przede wszystkim w tenisie. Już w pierwszych rundach z turniejem pożegnali się wszyscy polscy tenisiści występujący w singlu, czyli Magda Linette, Iga Świątek oraz Hubert Hurkacz. Dwie ostatnie porażki Biało-czerwonych były z resztą sporą sensacją. Polacy wciąż mają jednak szasnę na medal olimpijski w tenisie, za sprawą Łukasz Kubota i Igi Świątek, którzy rywalizują w mikście. Już w pierwszym meczu najlepsza polska tenisistka miała spotkać się ze swoją pogromczynią, ale Paula Badosa musiał przerwać walkę w singu i została zwieziona z kortu na wózku. Wydarzenia z udziałem Hiszpanki sprawiły, że organizatorzy zdecydowali się wprowadzić wielkie zmiany przed kolejnym dniem zmagań w tenisie. 

Nie przegapComing-out medalistki-lesbijki w TVP! Katarzyna Zillmann zaskoczyła

Zobaczcie jak z upałami w Tokio radzą sobie polscy sportowcy

Iga Świątek i Łukasz Kubot zagrają później 

Powodem dramatycznych wydarzeń z udziałem Pauli Badosy była wysoka temperatura w Tokio, która sięgała 32. stopni, przez co Hiszpanka dostała udaru słonecznego. To sprawiło, że organizatorzy turnieju zdecydowali się przełożyć kolejne mecze na późniejszą godzinę. Międzynarodowa Federacja Tenisa (ITF) w reakcji na upalną pogodę i kłopoty zdrowotne zawodników zdecydowała się od czwartku opóźnić o cztery godziny rozpoczęcie pierwszych meczów w olimpijskiej rywalizacji w Tokio. - Dla zdrowia i samopoczucia zawodników po szeroko zakrojonych konsultacjach ITF zdecydował się na zmianę harmonogramu meczów tenisowych ze względu na wysoką temperaturę i dużą wilgotność, które są obecnie odczuwane w Tokio - poinformowano w komunikacie .Do tej pory pierwsze gry ruszały o godz. 11 czasu lokalnego, a teraz przesunięto ich początek na godz. 15 (godz. 8 w Polsce).

Zobacz takżePolski trener wybrał pracę dla Niemiec! Po Tokio 2020 może tylko żałować

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze