Okropne upały w Tokio 2020. Jak radzą sobie z nim Polacy?

i

Autor: Paweł Skraba / SE Okropne upały w Tokio 2020. Jak radzą sobie z nim Polacy?

Okropne upały w Tokio! Polacy znaleźli na nie sposób. Zobacz, co robią

2021-07-27 11:32

Takich igrzysk olimpijskich jak Tokio 2020 nie było od wielu lat. Przełożone z powodu pandemii koronawirusa, trapione ogromnymi upałami i straszone tajfunem... Do tego pierwsze dni zdecydowanie nie należą do Polaków, którzy odpadają w kolejnych dyscyplinach. Jak polscy sportowcy radzą sobie z okropnymi upałami? Znaleźli na to sposoby! Zobacz, co robią.

Z dużej chmury mały deszcz. Tajfun, którym meteorolodzy straszyli od klku dni, przeszedł bokiem i przyniósł tylko drobne opady deszcze. Sportowców mieszkających w wiosce olimpijskiej znów męczą upały i wysoka wilgotność. Na szczęście mają sposoby, żeby sobie z nimi radzić - specjalne kamizelki i torby z lodem.

NIE PRZEGAP: Kraj mniejszy niż Radom ma złoto w Tokio! Polska wciąż czeka

- Jest bardzo gorąco, ale mamy specjalne kamizelki chłodzące, które dostaliśmy od Japończyków - mówi "Super Expressowi" pływak Kacper Stokowski, demonstrując jak wygląda ten przynoszący ulgę strój. - Najpierw wkładamy je pod kran, moczymy w zimnej wodzie i zakładamy. Przed dwie, trzy godziny mamy komfort i chłód. I tak sobie radzimy w Tokio z upałami - dodaje Stokowski

Kacper Stokowski: specjalna kamizelka chroni nas przed upałami

- My też korzystamy z kamizelek chłodzących. Jest tak gorąco, że nosimy też worki z lodem na głowie - dodaje wioślarka Katarzyna Zillmann, która z koleżankami w czwórki podwójnej powalczy o medal.

NIE PRZEGAP: Ale historia! Iga Świątek znowu zagra z Badosą. Będzie rewanż. Tokio 2020

Potworny upał najbardziej daje się we znaki tenisistom, bo dodatkowe ciepło generuje rozpalony w słońcu kort. Dlatego zawodnicy między gemami nakładają na plecy ręczniki z lodem, a chłopcy do podawania piłek dmuchają na nich rurami z chłodnym powietrzem.

Zobacz, jak z upałami w Tokio 2020 radzą sobie polscy sportowcy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze