Polki zdobyły medal i rozpętała się burza. Mocno uderzyli w Dudę

2021-07-29 7:47
Wioślarki, Andrzej Duda
Autor: Paweł Skraba/SuperExpress Polskie wioślarki z medalem olimpijskim, Andrzej Duda

Środa była pierwszym dniem na igrzyskach olimpijskich w Tokio, podczas którego Polacy mogli cieszyć się z medalu. Po srebro popłynęła czwórka podwójna pań w wioślarstwie. O sukcesie reprezentantek biało-czerwonych od razu zrobiło się głośno. Dziwić mogło milczenie Andrzeja Dudy, który zazwyczaj gratuluje sportowcom sukcesów. Teraz było inaczej.

Pomału w polskich kibicach mogła rosnąć frustracja, gdy oglądali kolejne występy biało-czerwonych na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Podczas gdy inne reprezentacje zdobywały medal za medalem, Polska nadal nie mogła cieszyć się z takiego sukcesu. Aż do środy. W nocy do boju ruszyły polskie osady wioślarskie i mieliśmy duże szanse na krążek olimpijski. Wykorzystana została jedna, a srebro wywalczyły panie w czwórce podwójnej. Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann zostały pierwszymi polskimi medalistkami olimpijskimi w Tokio i w końcu mogliśmy odetchnąć z ulgą. W kraju nad Wisłą od razu zrobiło się głośno o naszych reprezentantkach i na pewno taki stan rzeczy potrwa jeszcze kilka dni.

Zobacz: Tokio 2020: Dariusz Szpakowski krzyczał WNIEBOGŁOSY! Był bardzo wzruszony [WIDEO]

Zaskakujące w całej sytuacji było jednak to, że w mediach społecznościowych nie doczekaliśmy się reakcji Andrzeja Dudy. Prezydent bardzo ochoczo gratuluje sportowcom ich sukcesów, a tym razem tak się nie stało. Zauważył to znany dziennikarz Tomasz Lis, który zaczepił Andrzeja Dudę w mediach społecznościowych i zadał mu retoryczne pytanie.

Coming-out medalistki-lesbijki w TVP! Katarzyna Zillmann zaskoczyła

- Czy szanowny pan Duda już pogratulował dziewczynom, które zdobyły srebro czy uznał, ze im nie trzeba? - czytamy we wpisie dziennikarza. Pod jego wpisem rozpętała się prawdziwa burza komentarzy. I jak to bywa w takich dyskusjach, jedni trzymali stronę prezydenta, a inni przyznawali rację Tomaszowi Lisowi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze