Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann

i

Autor: Paweł Skraba/SuperExpress Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann

Polska wicemistrzyni olimpijska przeżyła dramat. Fatalna kontuzja, było źle

2021-07-28 11:24

Igrzyska olimpijskie w Tokio 2020 jak dotąd nie są udane dla polskich zawodników. Dopiero w nocy z 27 na 28 lipca czasu polskiego pierwszy medal w Tokio zdobyły polskie wioślarki startujące w czwórce podwójnej na, które sięgnęły po srebro. Jedna z nich, Maria Sajdak, jeszcze w minionym roku musiała zmagać się z groźną kontuzją, która wstrzymała jej starty w ważnej imprezie.

Polscy sportowcy do tej pory nie mieli szczęścia na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Kolejne szanse przepadały i kibice mogli czuć smutek, śledząc kolejne doniesienia ze stolicy Japonii. Teraz jednak możemy cieszyć się już w pierwszego krążka IO w Tokio 2020. Srebrny medal zdobyła wioślarska czwórka podwójna kobiet. Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann po dramatycznym wyścigu zdołały wskoczyć na drugie miejsce i w ostatecznie przegrały tylko z Chinkami. Niewiele osób wie, że pod koniec 2020 roku jedna z bohaterek tego wyścigu, Maria Sajdak, miała bardzo groźny wypadek, który utrudnił jej starty i mógł odbić się na jej dyspozycji na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Świetne wieści z Tokio. Polki liderkami w walce o złoto!

Super Express w Japonii. Jak wygląda śniadanie w hotelu w Tokio?

Maria Sajdak po wypadku rowerowym musiała opuścić ważną imprezę

We wrześniu 2020 roku Maria Sajdak zdobyła dwa złote medale mistrzostw Polski, po czym razem z kadrą udała się do Wałcza, gdzie przygotowywała się do mistrzostw Europy. Tam doszło jednak do nieszczęśliwego i niezwykle groźnego wypadku rowerowego z udziałem Marty Sajdak. Okazało się, że polska wioślarka odniosła na tyle poważne obrażenia, że nie mogła wystartować w mistrzostwach Europy odbywających się w Poznaniu.

Tokio 2020: Gorzkie wyznanie Joanny Jóźwik. Tego jej będzie brakować

Na szczęście od tego momentu wszystko potoczyło się już bardzo dobrze. Maria Sajdak doszła do pełnej sprawności i razem ze swoimi koleżankami z drużyny w świetnej formie przystąpiła do igrzysk olimpijskich w Tokio 2020. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Polki w składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann zdobyły srebro w czwórce podwójnej.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze