Iga Baumgart-Witan, Dariusz Kowaluk

i

Autor: Cyfra Sport Iga Baumgart-Witan, Dariusz Kowaluk

Specjalna ceremonia dla Polaków w Tokio! Dostali kolejne medale

2021-08-02 10:00

Sztafeta mieszana 4x400 m dostarczyła nam w Tokio ogromnych emocji. Po kapitalnym finiszu reprezentanci Polski zostali mistrzami olimpijskimi, wyprzedzając na ostatnich metrach Dominikanę oraz USA. W niedzielę złote medale odebrała czwórka, która pobiegła w decydującej potyczce, dziś z kolei do tego grona dołączyła kolejna trójka.

W finale Polaków reprezentowali Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic oraz Kajetan Duszyński. I to właśnie ta czwórka odebrała złote medale i odsłuchała na Stadionie Olimpijskim w Tokio Mazurka Dąbrowskiego.

Tadeusz Michalik powalczy o medal! Polak zmiażdzył Amerykanina

Wielka słowa uznania należą się jednak także trójce, która wraz z Duszyńskim pobiegła w biegu eliminacyjnym. Finał wywalczyliśmy bowiem w składzie Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik oraz wspomniany już Duszyński.

I właśnie ta trójka dziś na specjalnej ceremonii również odebrała złote medale. Piękne chwile, ale wcześniej Kowaluk, Baumgart-Witan oraz Hołub-Kowalik nie ukrywali, że chcieliby razem z finalistami razem stanąć na podium.

- To jest też nasz medal - zaznaczyła ze łzami w oczach Baumgart-Witan. - Byłyśmy wzruszone i było nam przykro, że nie wpuścili nas na podium. Ale to jest też nasz medal - dodała.

Dziewczyna Katarzyny Zillmann rzuciła jej się w ramiona na lotnisku

Złoty medalista olimpijski: pierwszy telefon wykonałem do mojej dziewczyny!
Najnowsze