Amerykańska drużyna szermiercza

i

Autor: FIE Amerykańska drużyna szermiercza

Szokujący protest w Tokio. Uderzyli we własnego kolegę

2021-08-01 11:22

Szpadziści z USA drużynowe zmagania zakończyli na 1/8 finału. W walce o ćwierćfinał musieli uznać wyższość Japończyków, którzy ostatecznie sięgnęli po złoto, Więcej niż o tym pojedynku mówi się jednak o tym, co zrobili Amerykanie tuż przed rozpoczęciem batalii.

Reprezentacja USA do Japonii przyleciała w składzie Jake Hoyle, Curtis McDowald, Yeisser Ramirez oraz Alen Hadzic. Najwięcej kontrowersji wzbudziło powołanie tego ostatniego.

Zrobili Polakom okropieństwo! Wielki skandal, mogli stracić złoto

Powód? Na Hadzicu ciążą bowiem trzy zarzuty o napaść seksualną (w latach 2013-2015), ale Amerykanin nie przyznaje się do winy. Występ Hadzica w Japonii nie spodobał się także jego kolegom, którzy tuż przed potyczką z Japonią na znak protestu wyszli na planszę w różowych maskach. Hadzic jako jedyny miał na sobie czarną maskę.

Ostatecznie z Japonią Hadzic nie wystąpił, a Amerykanie przegrali 39:45. Szpadziści Japonii w finale pokonali zespół Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego (RKO) 45:36 i tym samym zdobyli pierwsze złoto dla Kraju Kwitnącej Wiśni w historii olimpijskich startów.

Wiemy, z kim polscy siatkarze zagrają w ćwierćfinale igrzysk!

Kajetan Duszyński: Nie spałem ani minuty, dziękuję Wam!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze