Anna Plichta - kim jest polska kolarka? Tokio 2020: Sylwetka Anny Plichty

2021-07-25 9:58
Anna Plichta
Autor: Instagram Anna Plichta

Tokio 2020: Anna Plichta to jedna z polskich olimpijek. W niedzielny poranek walczy o medal Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 w kolarstwie. Anna Plichta to dwukrotna mistrzyni Polski w jeździe indywidualnej na czas. Czy da radę sprawić niespodziankę? Medal IO Anny Plichty byłby dużą niespodzianką. Kim jest Anna Plichta, polska kolarka? Sprawdź sylwetkę na Sport.se.pl!

Polska czeka na co najmniej kilkanaście medali na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. Czy pierwszy z nich zobaczymy już w niedzielę, 25 lipca? Właśnie na ten dzień zaplanowano rywalizację w kolarstwie. Anna Plichta to jedna z reprezentantek Polski, która powalczy o medal. 29-letnia kolarka odnosiła duże sukcesy na arenie polskiej. Do tej pory jednak brakowało ich na arenie międzynarodowej. Czy zmieni się to podczas Tokio 2020? Anna Plichta razem z innymi zawodniczkami mocno zaatakowała na starcie wyścigu. Czy uda jej się dojechać do mety w pierwszej trójce? To z pewnością byłoby spełnienie jej marzeń!

NIE PRZEGAP! Tokio 2020: Ohydny atak na Kubiaka i spółkę. Słowa, od których robi się niedobrze

Tokio 2020: Anna Plichta - kim jest polska kolarka?

Anna Plichta urwała się z dwiema kolarkami na starcie wyścigu i przez długi czas prowadziła razem z nimi podczas rywalizacji o medale. Czy Polka dojedzie po medal? Kim jest Anna Plichta? Polska kolarka była wychowanką zespołu UKS Sokół Kęty. Największe sukcesy odnosiła do tej pory na arenie polskiej. Była wicemistrzynią Polski w wyścigu szosowym ze startu wspólnego w 2016 roku, dwukrotnie sięgała po złoto podczas imprezy tej rangi w jeździe indywidualnej na czas.

Od 2021 roku ściga się w barwach Lotto–Soudal Ladies. Wcześniej jeździła m.in. dla Trek–Segafredo, Boels–Dolmans czy WM3 Pro Cycling. Pierwszy raz na rowerze siadła w wieku 14 lat, dzięki siostrze, która zapisała się do lokalnego klubu kolarskiego. - Ulubionym miejscem do jazdy są polskie góry - przyznaje Anna Plichta cytowana przez Procyclinguk.com. Co z kolei pomaga jej się rozwijać? Jej mottem jest to, by "nigdy nie przestawać wierzyć"!

Zobacz zdjęcia Anny Plichty w galerii poniżej!

NIE PRZEGAP! Tokio 2020: Sensacja w tenisie, dramat wioślarzy. Sporo porażek Polaków

Anna Plichta - OSIĄGNIĘCIA

  • siódme miejsce na mistrzostwach świata w 2016 roku w jeździe drużynowej na czas
  • dwa tytuły mistrzyni Polki w jeździe indywidualnej na czas
  • wicemistrzyni Polski w wyścigu szosowym ze startu wspólnego w 2016 roku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze