Tokio 2020: Ohydny atak na Kubiaka i spółkę. Słowa, od których robi się niedobrze

2021-07-25 7:43
Michał Kubiak
Autor: Cyfra Sport Michał Kubiak

Bardzo źle zaczęły się igrzyska olimpijskie w Tokio dla polskich siatkarzy. Biało-czerwoni byli zdecydowanym faworytem w starciu z Iranem, ale po pięciosetowym boju to zawodnicy z Azji okazali się lepsi i odnieśli zwycięstwo 3:2. Po spotkaniu kibice reprezentacji Iranu w ohydny sposób zaatakowali polskich siatkarzy, a obrzydliwe słowa pojawiły się również pod adresem najbliższych.

Polacy bardzo szybko przekonali się o tym, że na igrzyskach olimpijskich nie ma łatwych meczów. Podczas Ligi Narodów, która odbyła się ledwie kilka tygodni temu biało-czerwoni dość gładko rozprawili się z ekipą Iranu i wydawało się, że tak samo będzie również w Tokio. Potwierdzeniem tego był również pierwszy set premierowego spotkania Polaków na igrzyskach.

Sędziowskie kontrowersje w meczu siatkarzy! Niezrozumiałe decyzje przeciwko Polakom

Bolesna porażka z Iranem. Okropne zachowanie kibiców

Później było jednak już zdecydowanie gorzej. Podopieczni Vitala Heynena mieli ogromne problemy w ataku i skuteczność akcji z każdą minutą drastycznie spadała. Przełożyło się to na dwie przegrane partie z rzędu. Mistrzom świata udało się doprowadzić do tie-breaka, ale w tym po bardzo zaciętej walce lepsi okazali się Irańczycy i niespodzianka stała się faktem.

Polscy siatkarze po spotkaniu nie ukrywali rozczarowania, ale jednocześnie przekonywali, że to dopiero początek turnieju i nie ma powodów, aby załamywać ręce. Dla Iranu było to natomiast bardzo ważne zwycięstwo. Niestety kibice tej reprezentacji nie potrafili zachować się w mediach społecznościowych i dali popis ohydnego zachowania.

Tokio 2020: Problemy Michała Kubiaka! Te obrazki mogą martwić

Obrzydliwy atak na siatkarzy i ich bliskich

Pod niektórymi postami w mediach społecznościowych mogliśmy zobaczyć lawinę komentarzy kibiców Iranu. Niektórzy atakowali siatkarzy, a także ich najbliższych. - Naszym zadaniem jest pier***** Kubiaka i jego żonę - napisał jeden z internautów. A to tylko jeden z przykładów wulgarnych wpisów. - Pierd***** was i waszą flagę - brzmi kolejny komentarz.

Wielu Irańczyków za cel obrało sobie przede wszystkim Kubiaka, który w przeszłości w bardzo mało dyplomatyczny sposób wypowiadał się o irańskich siatkarzach i ich zachowaniu. Jak widać pamięć kibica nie jest krótka, ale nic nie tłumaczy takiego zachowania i agresji z ich strony.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze