Wioślarstwo

i

Autor: Cyfra Sport Wioślarstwo

Tokio 2020: Fenomenalny start igrzysk dla Polaków! Jest awans do finału

2021-07-23 6:58

Pierwszego dnia Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, swoje zmagania rozpoczęli wioślarze. W przedbiegach bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci Polski. Wioślarskie czwórki podwójne kobiet oraz mężczyzn to niezwykle emocjonującym i wyrównanym boju awansowali do finału i już za kilka dni rywalizować będą o olimpijskie złoto.

Już pierwszy dzień zmagań podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 przyniósł nam wiele emocji. Reprezentanci Polski wzięli bowiem udział w przedbiegach wioślarskich. Biało-czerwoni fenomenalnie zaprezentowali się w rywalizacji czwórek podwójnych kobiet oraz mężczyzn. Męska ekipa, w składzie Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik oraz Fabian Barański musiała mierzyć się z Włochami, Niemcami, Norwegią oraz Estonią i okazał się najlepsza w przedbiegach. Biało-czerwoni walczyli o zwycięstwo z Włochami, ale na mecie okazali się lepsi o 0.03 sekundy. To oznacza, że Polacy zapewnili sobie awans do finału, który odbędzie się we wtorek 27 lipca. Na tę chwilę, oprócz Biało-czerwonych, pewni walki o medale są pewni również Włosi, Australijczycy oraz Holendrzy. Bardzo dobrze w przedbiegach zaprezentowały się również polskie wioślarski, w składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann.

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020: Terminarz. IO Tokio 2020: jakie dyscypliny dzisiaj? Tokio 2020 terminarz piątek 23.07

Nasze reprezentantki mierzyły się w swojej rywalizacji z Francją, Australią, Chinami i Włochami. O ile Biało-czerwone musiały uznać wyższość wioślarek z Państwa Środka, to wygrały batalię o drugie miejsce dające awans do wielkiego finału, który również odbędzie się we wtorek 27 lipca. Polki o niecałą sekundę wyprzedziły Włoszki, tracąc przy tym ponad 5 sekund do pierwszych na mecie Chinek. W finale Biało-czerwone zmierzą się oczywiście z Chinkami, a także reprezentantkami Niemiec oraz Holandii. 

Tokio 2020: Kontuzja Justyny Święty-Ersetic. Mówi co teraz czuje

Maria Andrejczyk przed Tokio 2020: Jestem gotowa na najgorsze, oczekuję najlepszego
Sonda
Czy Iga Świątek zdobędzie medal na igrzyskach w Tokio?
Najnowsze