Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik

Autor: Cyfra Sport Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik

Piękny bieg sztafety 4 x 400 m kobiet i jest srebro! Męska sztafeta bez medalu

2021-08-07 15:11

W sobotę 7 sierpnia mieliśmy naprawdę wiele okazji do śledzenia polskich zawodników w Tokio! W zawodach lekkoatletycznych startowali: Kamila Lićwinko (skok wzwyż), Michał Rozmys (1500 m) i dwie sztafety 4 x 400 metrów - kobieca oraz męska. Kamila Lićwinko zajęła odległe, 11. miejsce, choć liczyła na więcej. Michał Rozmys był 8. i pobił swój najlepszy wynik w karierze. Najlepiej zaprezentowała się sztafeta 4 x 400 m kobiet, która zdobyła srebrny medal! O krążek walczyć mieli także panowie, ale sztafeta 4 x 400 m mężczyzn zajęła dopiero 5. miejsce.

Igrzyska olimpijskie zmierzają ku końcowi, a przed nami ostatni weekend z tokijską imprezą. W sobotniej sesji wieczornej czeka nas kilka rozstrzygnięć na stadionie olimpijskim i miejmy nadzieję, że główną rolę odegrają w nich Polacy. Choć odbędą się aż cztery finały z udziałem naszych reprezentantów, to duże szanse na medal mają przede wszystkim sztafety – męska oraz żeńska 4 x 400 metrów. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo z lekkoatletycznych zmagań! Start relacji ok. godziny 12:20.