Tragedia na igrzyskach w Tokio. Kontuzja i eutanazja

2021-08-01 12:58
Robin Godel i Jet Set
Autor: fot. instagram.com/robin.godel Robin Godel i Jet Set

Wszechstronny Konkursu Konia Wierzchowego (WKKW) na igrzyskach cieszy się dużym zainteresowaniem. Nie inaczej jest w Tokio, gdzie do rywalizacji przystąpił m.in. Szwajcar Robin Godel. Niestety w pierwszej konkurencji dosiadany przez niego koń doznał bardzo poważnej kontuzji.

Godel dosiadał 14-letniego wałacha "Jet Seta". W pierwszej konkurencji, kilkanaście metrów przed metą, koń doznał kontuzji. Po badaniu USG okazało się, że uraz jest bardzo poważny - "Jet Set" nabawił się nieodwracalnego zerwania więzadła krzyżowego.

Piekło w Tokio. Dramatyczna relacja polskiej zawodniczki

Tego typu kontuzja zakończyła się dla "Jet Seta" eutanazją - koń został uśpiony. Zgodę wyraził nie tylko Godel, ale także właściciel konia. Szwajcar pożegnał wałacha w mediach społecznościowych.

"Z ciężkim sercem muszę ogłosić zbyt pospieszne odejście mojego kochanego Jet Seta, który podczas trwających igrzysk w Tokio zerwał więzadło krzyżowe. Kontuzja odniesiona zaledwie kilka metrów przed metą zmusiła nas do podjęcia decyzji o przeprowadzeniu eutanazji. Jet Set był niezwykłym koniem. Robił to, co lubi najbardziej - galopował i latał nad przeszkodami. Dziękuję wszystkim za wsparcie. Jestem tym wszystkim głęboko poruszony. Mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości zrozumiecie moją nieobecność w mediach społecznościowych" - napisał Godel na Instagramie.

„Gramy o 9 rano?! Ojojoj!”. Ben Toniutti dla „SE” o ćwierćfinale z Polską

Złoty medalista olimpijski: pierwszy telefon wykonałem do mojej dziewczyny!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze