Trener Krzysztof Kaliszewski: - Anita podniosła się po kontuzji

2021-08-03 17:36
Krzysztof Kaliszewski wciąż wierzy w Anitę Włodarczyk
Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Krzysztof Kaliszewski wciąż wierzy w Anitę Włodarczyk

Krzysztof Kaliszewski (49 l.), był trenerem Anity Włodarczyk w latach 2010-2020. Razem osiągnęli dwa złote medale olimpijskie, trzy złote w MŚ, cztery złote w ME oraz kilka rekordów świata. Rozstali się w marcu ubiegłego roku, gdy u progu pandemii ona nie mogła wrócić na zgrupowanie do Kalifornii, a jemu stan zdrowia obecnej przy nim ciężarnej żony nie pozwolił na podróż do kraju. 

- Trzeba pochylić czoła przed faktem, że najlepszy wynik w sezonie Anita osiągnęła właśnie teraz - powiedział nam wybitny szkoleniowiec i prezes klubu Skra. - Technicznie jej występ nie był powalający, ale wystarczył do zwycięstwa. Po eliminacjach stała się dla mnie faworytką do złota, tym bardziej, gdy usłyszałem, że DeAnna Price ma kontuzję stopy.

- Cieszę się, że profesjonalny sztab, który stworzyłem wokół niej, nadal działa. Fizjoterapeuci, psycholog, fizjolog i chirurg ortopeda Robert Śmigielski, który potrafi tak przeprowadzać zabiegi i tak ją przygotować, że czuje się młoda i świeża. Na pewno też swój wkład wniósł nowy trener Ivica Jakelić, któremu gratuluję tak jak jej. Najważniejsze, że wywalczyła złoto dla Polski i że podniosła się po kontuzji i operacji pokazując co jest warta tym, którzy postawili na niej krzyżyk.

- Natomiast najlepszymi dla niej latami były 2015 i 2016, wtedy miała najlepszą technikę i motorykę. Zrobiła błąd, że nie starała się o wynik rzędu 85 metrów po ustanowieniu rekordu świata w Warszawie (82,98 m). Ta okazja może już nie wrócić.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze