Wojciech Nowicki wygrał eliminacje: Zrobiłem swoje i tyle

2021-08-02 4:21
Wojciech Nowicki został uznany najlepszym młociarzem świata
Autor: Wrota Podlasia Wojciech Nowicki został uznany najlepszym młociarzem świata

Wojciech Nowicki wyszedł do koła i pozamiatał! Już w pierwszej serii eliminacji do środowego finału na igrzyskach w Tokio Polak na luzie posłał młot na odległość 79,78 m. Więcej rzucać nie musiał, bo do awansu wystarczyło 77,50 m. Nowicki wygrał eliminacje, a polskich dziennikarz zapewniał, że jest wysokiej formie, a w finale będzie rzucać jeszcze dalej. W finale zobaczymy też Pawła Fajdka, którego eliminacje kosztowały jednak znowu dużo nerwów.

- I tak się rzuca w eliminacjach. Brawo!

Wojciech Nowicki: Zrobiłem swoje i tyle. Bardzo się cieszę, że rzutem "na zaliczenie" udało mi się zrobić kwalifikację. Super, że od razu był taki wynik. Bardzo dobre koło jest, więc mam nadzieję, że w finale będzie znacznie lepiej i tak samo będzie z Pawłem Fajdkiem. Wszystko jest w porządku. Nic tylko rzucać. Jestem stabilny technicznie i przygotowany, dobrze się czuję. Jestem spokojny i pewny tego, co mam robić. Forma jest i tylko to udowodnić w środę. Jeżeli wszystko się ułoży i będę się czuł w finale tak dobrze, jak dzisiaj, to myślę, że będę w stanie pokusić się o rekord życiowy, bo koło jest fantastyczne.

- Widziałeś eliminacyjne próby Pawła Fajdka?

- Tak i widziałem, że bardzo się stresuje. Mam nadzieję, że pokaże się z dobrej strony w finale. Marzę o tym, żeby tak się to wszystko poukładało, żebyśmy obaj stanęli na podium. To by było super. Wiem, że Paweł jest w stanie rzucać daleko i szkoda mi go było, bo to niepotrzebna jest nerwówka.

- Te upały ci nie przeszkadzają?

- Dla mnie ta pogoda jest dobra. Tylko się pocę jak świnia, ale świetnie się czuję w tych warunkach.

Tokio, Michał Chojecki

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze