Jakub Kraska

i

Autor: archiwum Jakub Kraska

Znamy nazwiska pływaków, którzy nie popłyną w Tokio. Alicja Tchórz wśród sześciorga reprezentantów wracających do kraju

2021-07-17 19:16

Sztab trenerski reprezentacji pływackiej w Japonii ustalił nazwiska osób którym nie dane będzie wystartować w igrzyskach w Tokio. Takie rozwiązanie jest efektem ustaleń ostatniej chwili na telekonferencji odbytej w sobotę pomiędzy polską misją olimpijską, MKOl i federacja pływacką FINA.

Na skutek błędów czy niezręczności popełnionych przy zgłaszaniu przez Polski Związek Pływacki i PKOl ekipy do udziału w igrzyskach, na liście dopuszczonych przez FINA do startu zabrakło sześciu nazwisk polskich pływaków. Ta grupa miała w dorobku jedynie normę wynikową B, a zgłoszona została zarówno do startów indywidualnych jak i do sztafet. Tacy zawodnicy muszą w tym roku otrzymać zaproszenie FINA. Zaproszenia nie przyszły, ale też nie przyszła wiadomość o ich odmówieniu. W miniona środę „na aucie” znaleźli się Jakub Kraska, Jan Kozakiewicz, Mateusz Chowaniec, Paulina Peda, Alicja Tchórz i Aleksandra Polańska.

Piotr Żyła mógł liczyć na gorący doping. Zjawiskowa Marcelina Ziętek wychyliła się z okna z odważnym dekoltem

Efektem telekonferencji międzynarodowej stało się wywalczenie zgody FINA, aby troje z niedopuszczonej szóstki (do wyboru przez Polskę) znalazło się w gronie siedmiorga zawodników dopuszczonych wcześniej z normami B i zgłoszonych wyłącznie do sztafet.

Mateusz Bieniek: Igrzyska są głównym celem na ten rok. Chcemy zdobyć medal. To nasze marzenie

Polscy trenerzy kierowali się zasadą, by skompletować skład wszystkich pięciu sztafet, do rywalizacji w których nasz kraj uzyskał kwalifikację. Efektem ich selekcji będzie udział Polski w czterech sztafetach: męskich 4x100 m kraulem, 4x200 m kraulem i 4x100 z zmiennym oraz mieszanej 4x100 m zmiennym. Zdekompletowana została żeńska sztafeta 4x100 m kraulem.

Zbigniew Boniek wskazał winnych wyniku Polski na Euro 2020. Padły trzy nazwiska, nie miał wątpliwości

Na tym przesunięciu skorzystali kraulista Jakub Kraska, żabkarz Jan Kozakiewicz i delfinistka Paulina Peda. Wystąpią oni tylko w sztafetach (mogą zapomnieć o występach indywidualnych), po wycofaniu z ekipy Bartosza Piszczorowicza, Jana Hołuba i Dominiki Kossakowskiej. Nie skorzystali Alicja Tchórz, Aleksandra Polańska i Mateusz Chowaniec, którzy także zostali wycofani.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze