Autor: East News Bartosz Kapustka podczas treningu drużyny SC Freiburg

Bartosz Kapustka z ładnym golem. Kolejny dobry występ Polaka [WIDEO]

2017-11-18 18:25

Bartosz Kapustka jest nadal uznawany za wielki talent polskiej piłki. Mimo niepowodzeń w Leicester City, trafił do mocniej ligi niemieckiej, a konkretnie do SC Freiburg, gdzie jest również inny Polak - Rafał Gikiewicz. Początkowo popularny "Kapi" nie miał szans na występ w Bundeslidze, ale ostatnio pokazuje, że warto na niego stawiać.

Bartosz Kapustka swój debiut w Bundeslidze zanotował w meczu z Bayerem Leverkusen 17 września. Zarówno we wcześniejszych jak i późniejszych spotkaniach, Polak rzadko siadał nawet na ławce rezerwowych. Sytuacja zmieniła się przed przerwą reprezentacyjną. Kapustka dostał szansę gryw wyjściowej jedenastce. Rozegrał siedemdziesiąt pięć minut.

Za swój występ zebrał bardzo dobre recenzje. Mimo tego w kolejnym meczu z Vfl Wolsburg wylądował na ławce rezerwowych. Jego zespół już po pierwszej połowie przegrywał 2:0. Trener Christian Streich zdecydował się wprowadzić Polaka w pięćdziesiątej ósmej minucie. Kapustka odwdzięczył się szkoleniowcowi w najlepszy możliwy sposób. Już kwadrans po zamledowaniu się na boisku zdobył bramkę kontaktową. SC Freiburg przegrał ostatecznie 1:3.