SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga europejska Wielkie osłabienie Lecha w walce o Ligę Europy! Jevtić nie zagra z Utrechtem

Wielkie osłabienie Lecha w walce o Ligę Europy! Jevtić nie zagra z Utrechtem

24.07.2017, godz. 17:51
Darko Jevtić - Lech Poznań
Darko Jevtić - Lech Poznań foto: CYFRA SPORT

Darko Jevtić, gwiazdor Lecha Poznań i główny autor awansu drużyny do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy, nie zagra przynajmniej przez dwa miesiące! W spotkaniach z FK Haugesund był liderem "Kolejorza", ale w dwumeczu z holenderskim Utrechtem koledzy nie będą mogli liczyć na jego pomoc. Uraz Jevticia to fatalna wiadomość dla trenera Nenada Bjelicy. Kim go zastąpi?

Darko Jevtić był bezsprzecznie najlepszym piłkarzem Lecha w rewanżowym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Europy z FK Haugesund. Zdobył bramkę "stadiony świata" w pierwszej połowie. Z rzutu wolnego sprytnym strzałem zaskoczył bramkarza gości, który stał za daleko. Ten gol dał Lechowi komfort na resztę spotkania, ponieważ premiował poznaniaków do dalszej rundy.

Zobacz: Lech jest w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europy!

Drugiej połowy tego spotkania Jevtić już nie rozegrał, bo z powody kontuzji został zmieniony w przerwie. Badania wykazały, że doznał poważniejszego urazu. - Darko ma uszkodzenie częściowe więzozrostu i czeka go osiem tygodni przerwy - wyjawił szef sztabu medycznego Lecha Poznań prof. Krzysztof Pawlaczyk. To fatalne wieści dla trenera Nenada Bjelicy!

Trudno zastąpić Jevticia, co pokazało ligowe spotkanie z Wisłą Płock, przegrane przez Lecha 0:1. W czwartek "Kolejorz" zagra ważny mecz w Holandii z Utrechtem.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: