Polska - Egipt: Kontuzja Tomasza Fornala

Autor: Twitter / Zrzut ekranu z transmisji Polska - Egipt: Kontuzja Tomasza Fornala

Igrzyska w Paryżu

Tak wyleczą kontuzję Tomasza Fornala w meczu Polska - Egipt?! Mają wyciągnąć "magiczną miksturę"

2024-07-27 19:06

Niepokojące sceny w meczu Polska – Egipt. Tomasz Fornal na początku trzeciego seta niebezpiecznie podkręcił swoją kostkę i musiał opuścić boisko. Nie wiadomo na razie, na jak długo zostanie wykluczony z gry. Albo czy przerwa w ogóle będzie konieczna. Krzysztof Ignaczak, ekspert TVP Sport, zaproponował wyleczenie siatkarza „magiczną miksturą”.

Polscy kibice z trwogą oglądali końcówkę meczu Polska – Egipt na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Tomasz Fornal na początku trzeciego seta w walce o piłkę skręcił kostkę, co na powtórkach wyglądało fatalnie. Mimo wygranej 3:0 (25:21, 25:19, 25:13), kibice mieli poważne powody do niepokoju. Mimo to, coraz więcej wskazuje, że uraz nie będzie poważny, a sam Fornal, który jest jednym z liderów zespołu będzie mógł występować w kolejnych spotkaniach.

Polacy wygrali z Egiptem w trzech setach, ale jest niepokój. Czy Fornal będzie mógł dalej grać?

Polska – Egipt: Kontuzja Tomasza Fornala. Krzysztof Ignaczak znalazł sposób

Wśród tych, którzy ze spokojem wypowiadali się o całej sytuacji był jeden z reprezentantów Polski, Aleksander Śliwka. - Zszedł z boiska o własnych siłach i to dobry prognostyk. Mamy dobrych fizjoterapeutów i na pewno będzie w tym turnieju gotowy do grania – powiedział tuż po zakończeniu spotkania w TVP Sport.

Także eksperci w studiu wypowiadali się z dużym spokojem. - Życzymy Tomkowi zdrowia, bo nie jest łatwo zaczynać turniej i złapać kontuzję. Chyba ta kontuzja nie jest aż tak poważna, jak można było przypuszczać. Zszedł z boiska o własnych siłach. Na pewno Tomek Pieczko i Jan Sokal, którzy są odpowiedzialni za przygotowanie medyczne, są na tyle dobrymi fachowcami, że postawią go na nogi – przyznał Michał Kubiak.

Z humorem do całej sytuacji podszedł za to Krzysztof Ignaczak. - - Mam nadzieję, że tam się nic nie dzieje. Ma znakomitą opiekę. Jesteśmy we Francji. Kociołek Panoramixa będzie działał, wyciągną magiczną miksturę, wypełnią mu tę kostkę i będzie gotowy na kolejne mecze – powiedział z uśmiechem.

Dramat Tomasza Fornala! Opuścił parkiet z kontuzją, fatalne wieści z meczu Polska – Egipt

Kiedy kolejny mecz siatkarzy na IO Paryż 2024?

Polacy po pokonaniu Egiptu 3:0 będą musieli stawić czoła większemu wyzwaniu. Przed nami mecz z Brazylią. Spotkanie zostanie rozegrane w środę 31 lipca o 9:00.

Bartosz Kurek o igrzyskach w Paryżu

QUIZ. Letnie Igrzyska Olimpijskie nie mają przed Tobą żadnych tajemnic? Zdobądź choć 4/10!

Pytanie 1 z 10
Na start nie może być nic innego. Pierwsze nowożytne letnie igrzyska olimpijskie odbyły się w Atenach w roku: