Robert Lewandowski

Festiwal strzelecki w Monachium! Robert Lewandowski z hat trickiem, Bayern zmiażdżył Borussię Moenchengladbach

2021-05-08 20:34

Jeszcze przed rozpoczęciem meczu z Borussią Moenchengladbach piłkarze Bayernu wiedzieli, że obronili tytuł mistrzowski. Dla Roberta Lewandowskiego gra się jednak nie skończyła i kapitan polskiej kadry od samego początku walczył o kolejne bramki, które przybliżą go do pobicia rekordu Gerda Mullera. Ostatecznie Robert Lewandowski aż trzy razy wpisał się na listę strzelców, kompletując hat tricka, a jego Bayern wygrał z Gladbach aż 6:0.

Bayern Monachium - Borussia Moenchengladbach 6:0 (4:0)

Bramki: 2., 34.,66. Lewandowski, 23. Mueller, 44. Coman, 86. Sane

Kartki: Nauhaus, Nianzou (czerwona), Wolf

Bayern: Neuer - Pavard, Boateng (71. Martinez), Hernandez, Davies - Kimmich, Alaba (60. Goretzka, 70. Nianzou) - Coman (60. Sane), Mueller, Musiala (60. Gnabry) - Lewandowski

Gladbach: Sommer - Ginter, Elvedi, Bensebaini (69. Wendt) - Lainer, Zakaria, Neuhaus, Lazaro (46. Wolf) - Hofmann (69. Stindl) - Thuram (46. Plea), Embolo (84. Herrmann)

Pomimo tego, że Bayern Monachium wychodził na murawę w meczu 32. kolejki z Borussią Moenchengladbach już jako mistrz Niemiec, zawodnicy ze stolicy Bawarii wciąż mieli o co grać, a przede wszystkim Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski wciąż bowiem ma szansę na pobicie rekordu Gerda Mullera w liczbie bramek strzelonych w jednym sezonie Bundesligi. Przed meczem z Gladbach, Lewandowski miał 36. trafień, ale to zmieniło się już w 2. minucie meczu, gdy kompletnie niepilnowany Robert Lewandowski przyjął piłkę w polu karnym i pokonał Sommera strzałem na długi słupek. Ten wynik utrzymał się do 23. minuty, gdy akcję w polu karnym „Źrebaków” strzałem zakończył Thomas Mueller. Nieco ponad 10 minut później, Robert Lewandowski znów wpisał się na listę strzelców, w ekwilibrystyczny sposób trafiając do siatki. Polak dostał dobre podanie górą na długi słupek i… postanowił złożyć się do nożyc, posyłając piłkę tuż przy krótkim słupku bramki Gladbach. Rozbici goście jeszcze raz przed przerwą musieli jednak wyciągać piłkę z siatki po tym, jak do siatki trafił Coman. W tym wypadku Robert Lewandowski zaliczył asystę.

W drugiej połowie nic nie wskazywało na to, że piłkarze Bayernu Monachium się zatrzymają, co przyniosło kolejną bramkę Bayernu Monachium po nieco ponad godzinie gry. Po zamieszaniu w polu karnym, sędzia dopatrzył się przewinienia ze strony Neuhausa i po tym, jak zweryfikował sytuację na VARze, wskazał na rzut rożny po zagraniu piłki ręką w polu karnym przez Niemca. Do piłki na jedenastym metrze podszedł oczywiście Robert Lewandowski, który bez żadnych problemów pokonał Sommera, strzelając w swoją prawą stronę i kompletując tym samym hat tricka. To jednak nie był koniec festiwalu strzeleckiego w Monachium sobotniego popołudnia. Wynik spotkania ustalił Leroy Sane na 6:0, na kilka minut przed zakończeniem spotkania. Niemiec zakończył akcję po podaniu Gnabry'ego i posłał piłkę tuż obok interweniującego golkipera "Źrebaków". Dla Roberta Lewandowskiego zdobycie trzech bramek oznacza, że ma na swoim koncie już 39 bramek w tym sezonie Bundesligi. Do rekordu Gerda Mullera, który ustanowił rekord pod względem liczby strzelonych bramek w jednym sezonie, Lewandowskiemu brakuje już tylko jednego trafienia. Aby to osiągnąć, kapitan polskiej kadry ma aż dwa mecze, z Freiburgiem oraz Augsburgiem.

Bayern Monachium - Borussia Moenchengladbach 8.05

Dziś piłkarze Bayernu byli ekipą o kilka poziomów lepszą udowadniając, że znajdują się w gronie najlepszych zespołów na świecie! Robert Lewandowski walczył jak lew co przyniosło mu aż trzy bramki, dzięki czemu ma na swoim koncie 39 trafień w tym sezonie Bundesligi.

90+1'

Sędzia nie doliczył ani minuty i zakończył spotkanie! KONIEC! Bayern wygrywa 6:0 z Borussią Moenchengladbach!

89'

Robert Lewandowski wślizgiem chciał wepchnąć piłkę do bramki i wywalczył rzut rożny.

89'

Kolejna akcja Roberta Lewandowskiego! Oni się nie zatrzymują!

Na ławce gości nietęgie miny... i trudno się dziwić

87'

Szybki kontratak Bayernu przeprowadzony przez rezerwowych Gnabry'ego oraz Sane daje kolejną bramkę gospodarzom. Gladbach na kolanach!

86'

GOOOOOOOOOOOL! Bayern 6:0 Gladbach! Tym razem akcję kończy Leroy Sane!

85'

Strzał Wendta w ostatniej chwili zablokowane przez Pavarda wślizgiem! Zmarnowana okazja dla gości!

85'

Wendt w doskonałej okazji na strzelenie bramki, Bayern w tarapatach!

83'

Lainer próbował dośrodkować piłkę do kolegów w pole karne Bayernu, jednak tej próby nie zaliczy do najbardziej udanych. Golkiper gospodarzy z łatwością łapie piłkę.

80'

Do zakończenia meczu jeszcze 10 minut, ale Bayern nie ma zamiaru odpuszczać i cały czas Bawarczycy naciskają na rywali!

77'

Ależ było blisko! Zakaria o mały włos pokonał Neuera, ale piłka o kilka centymetrów ominęła słupek!

76'

Zobaczcie z jaką łatwością Robert Lewandowski pokonał Sommera z rzutu karnego TUTAJ

75'

Nianzou wyrzucony z boiska po tym, jak sędzia ocenił faul na Embolo przy pomocy VARu!

72'

Złe wieści dla kibiców Bayernu. Leon Goretzka, który dopiero co wszedł na murawę już został zmieniony i udał się do szatni.

68'

Sommer kompletnie nie wyczuł Lewandowskiego, który uderzył w swoją prawą stronę i zaliczył w ten sposób kolejnego hat tricka w karierze!

66'

GOOOOOL! Robert Lewandowski strzela z rzutu karnego i kompletuje hat tricka!

65'

Rzut karny dla Bayernu Monachium! Neuhaus zagrywał ręką!

64'

Ależ zakotłowało się w polu karnym Gladbach! Lewandowski i Coman mieli okazję pokonać Sommera, ale ostatecznie piłka wyszła za bramkę!

63'

Neuhaus postraszył teraz Bayern, ale Neuer w porę wyszedł z bramki i uniemożliwił rywalowi oddanie strzału!

62'

Bayern momentami wygląda, jakby to ekipa z Monachium przygrywała i goniła wynik. Błyskawicznie wznawiają grę w każdej sytuacji gospodarze.

59'

Robert Lewandowski w tym sezonie może pochwalić się ciekawą statystyką. Strzelił więcej bramek... niż 6 zespołów Bundesligi O_O

57'

Zakaria zapędził się pod pole karne Bayernu, ale Pavard w ostatniej chwili wybija piłkę na rzut rożny!

56'

Piłkarze Bayernu już przed rozpoczęciem meczu z Gladbach mogli się cieszyć z kolejnego mistrzostwa, które zastało ich już na stadionie. Zobaczcie jak piłkarze Bayernu dowiedzieli się, że obronili tytuł TUTAJ

54'

Pierwszy raz od dłuższego czasu meldujemy się polu karnym Bayernu! Plea zdecydował się na strzał, ale na swoje nieszczęście posłał piłkę obok bramki.

53'

Kolejny raz głową na bramkę strzelał Robert Lewandowski, ale po raz kolejny przeniósł piłkę nad poprzeczką

52'

Cały czas naciska Bayern, który raz po raz melduje się w polu karnym Gladbach! Tym razem Coman wywalczył rzut rożny

49'

Podczas wychodzenia z kontrą Robert Lewandowski padł na murawę po tym, jak Lainer uderzył go łokciem w klatkę piersiową, ale sędzia nie zatrzymuje gry.

47'

Rekord Gerda Mullera tuż tuż, ale przy okazji Polak zaliczył inne osiągnięcie!

46'

Wracamy do Monachium, czas na drugą połowę!

Pomimo tego, że Bayern ma już zapewnione mistrzostwo Niemiec, Borussia Moenchengladbach nie może liczyć na taryfę ulgową. Dwie bramki Lewego, i strzały Muellera oraz Comana sprawiają, że na przerwę Bayern schodzi prowadząc 4:0

45+1'

I to by było na tyle, jeśli chodzi o pierwszą połowę! Bayern 4:0 Gladbach!

45+1'

Sędzia doliczył jedną minutę do tej szalonej pierwszej połowy!

45'

Przy okazji zobaczcie oba trafienia Roberta Lewandowskiego w tym meczu TUTAJ

44'

GOOOOOL! Bayern dalej swoje! Czwarty gol Bayernu w tym meczu! Tym razem Robert Lewandowski zalicza asystę przy golu Comana!

41'

Gospodarze niemal całym zespołem przesunęli się teraz na połowę Gladbach i wciąż szukają swoich napastników!

38'

Trzy bramki nie wystarczą Bayernowi, który wciąż przeważa na murawie. Cały czas głodny gry jest również Robert Lewandowski.

35'

Lewandowski dostał dobre podanie górą na długi słupek i w swoim styli postanowił... złożyć się do nożyc! Co za strzał Polaka!

34'

KOLEJNY GOL BAYERNU! Po raz drugi Robert Lewandowski!

32'

Piłkarze Bayernu nie dają pograć rywalom, przecinając kolejne podania Gladbach. Tym razem Pavard ofiarnym wślizgiem wybija piłkę na aut i kasuje kontrę gości.

29'

I mamy rzut rożny dla Gladbach! Dośrodkowanie Hofmanna wybite na aut bramkowy.

28'

Bayern rozpędzał się z kolejną akcją, ale Coman znajdował się na pozycji spalonej, przez co sędzia musiał przerwać atak gospodarzy.

26'

Za nami już 25. minuty szalonego meczu w Monachium! Bayern bez przerwy nęka swoich rywali, sprawdzając stan przygotowania Sommera.

24'

Przy okazji zobaczcie jak do siatki trafił Robert Lewandowski TUTAJ

23'

GOOOOOOOL! Bayern prowadzi już 2:0! Tym razem strzela Thomas Mueller!

22'

Lewandowski mógł strzelić już co najmniej trzy bramki, ale niewykluczone, że raz jeszcze wpisze się na listę strzelców.

20'

Tym razem Elvedi ratuje Gladbach! Piłka po strzale Lewandowskiego odbiła się jeszcze od pleców Szwajcara i wyszła na aut bramkowy!

18'

Ależ zrobił nam się mecz! Kolejny strzał Lewandowskiego głową! Tym razem Polak przeniósł piłkę nad poprzeczką o kilka centymetrów!

15'

I już biegniemy pod drugą bramkę! Thuram kończył kontrę gości strzałem z ok. 14 metrów, ale Neuer był w stanie zatrzymać tę piłkę, chociaż nie obyło się bez problemów!

15'

Sommer przytomnie uratował Gladbach przed stratą drugiej bramki, instynktownie bronią strzał Comana!

13'

Polak nieczysto trafił jednak piłkę głową i nie był w stanie zagrozić bramce gości.

12'

Kolejna szansa dla Roberta Lewandowskiego! Dośrodkowaniem w polu karnym poszukał go Thomas Mueller!

10'

Piłkarze Bayernu naciskają na rywali licząc na jakiś błąd defensywy Gladbach

6'

Emobolo wycięty z trawą przez Boatenga i sędzia odgwizduje faul w środku pola.

4'

Lewy przyjął piłkę w polu karnym będąc zupełnie niepilnowanym i pokonał Sommera strzałem na długi słupek!

2'

GOOOOOOOL! Bayern wychodzi na prowadzenie! Strzelcem Robert Lewandowski!

1'

Pierwsza akacja i od razu okazja do Gladbach! Embolo szukał podaniem Thurama, ale piłka padła łupem Neuera.

1'

Zaczynamy!

Piłkarze obu drużyn są już gotowi do gry i za chwilę zameldują się na murawie!

Tak z kolei na murawę wybiegną zawodnicy Gladbach:

Takim składem mecz rozpocznie Bayern:

Bayern ma już zagwarantowane mistrzostwo Niemiec, dzięki wygranej Borussii Dortmund z RB Lipsk, jednak Robert Lewandowski wciąż ma o co walczyć! Do tej pory Polak strzelił 36 bramek w Bundeslidze i do rekordu Gerda Mullera brakuje mu 4. bramek.

Już za kilkanaście minut Bayern zmierzy się z Borussią Moenchengladbach, a Robert Lewandowski będzie polował na kolejne bramki!

Witamy w relacji na żywo z meczu 32. kolejki Bundesligi, w którym Bayern Monachium zmierzy się z Borussią Moenchengladbach i powalczy o kolejny, dziewiąty tytuł mistrza Niemiec. Początek spotkania już o godzinie 18:30, zapraszamy!

Oczy wielu fanów Bundesligi oraz reprezentacji Polski zwrócone są dzisiaj przede wszystkim w kierunku Monachium, gdzie Bayern podejmuje Borussię Moenchenglabach. Robert Lewandowski oraz Bayern Monachium już dzisiaj mogą zapewnić sobie kolejny, dziewiąty tytuł mistrza Niemiec. Aby tak się stało, piłkarze Bayernu muszą pokonać Borussię Moenchengladbach, po czym będą mogli cieszyć się z kolejnego tytułu wywalczonego w ostatnich latach. Robert Lewandowski i jego koledzy z Bayernu Monachium mogą jednak cieszyć się z tytułu dla najlepszej ekipy w Niemczech jeszcze przed rozpoczęciem swojego spotkania. RB Lipsk, które od dawna depcze Bayernowi po piętach rozgrywa swoje spotkanie z Borussią Dortmund i ewentualna wygrała BVB sprawi, że drużyna ze wschodniej części kraju straci matematyczne szanse na wyrwanie Bayernowi mistrzostwa z rąk.

Nawet jeśli taki scenariusz się spełni, zawodnicy z Monachium, a przede wszystkim Robert Lewandowski, w dalszym ciągu będą mieli motywację do tego, aby strzelać kolejne bramki Borussii Moenchengladbach. Wszystko za sprawą właśnie Roberta Lewandowskiego, który wciąż ma szasnę na pobicie rekordu Gerda Mullera, który strzelił 40 bramek w jednym sezonie Bundesligi. Do tej pory, w 31 meczach Robert Lewandowski wpisał się na listę strzelców 36 razy i w meczu Bayern Monachium - Borussia Moenchengladbach z pewnością będzie szukał kolejnych trafień.