Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

Bayern lekceważy Lewandowskiego? Ta sytuacja jest nie do pomyślenia, Niemcy nie odpuszczają

2022-06-05 8:53

Wszystko wskazuje na to, że wspólna historia Roberta Lewandowskiego i Bayernu Monachium dobiegła końca. Zawodnik w tej kwestii wyraził się jasno i już tego lata chce opuścić Bawarię. Klub z "zachcianek" reprezentanta Polski nic sobie jednak nie robi i włodarze wciąż twierdzą, że "Lewy" nie jest na sprzedaż. W dodatku nie robią nic, aby choćby w nieznacznym stopniu załagodzić sytuację.

Zgrupowanie reprezentacji Polski przed meczami Ligi Narodów rozpoczęło się od mocnego przekazu Roberta Lewandowskiego. Na konferencji prasowej w poniedziałek nie mogło zabraknąć pytań dotyczących jego przyszłości w Bayernie Monachium. Kapitan kadry nie zamierzał ukrywać, że w koszulce mistrzów Niemiec występować już nie zamierza.

Sensacyjne informacje o Lewandowskim! Dogadał się z wielkim klubem, znane szczegóły kontraktu

Bayern lekceważąco podchodzi do Lewandowskiego? Zero kontaktu

- Na dziś pewne jest, że moja historia z Bayernem dobiegła końca. Po ostatnich miesiącach nie wyobrażam sobie dalszej współpracy. Transfer będzie dobrym rozwiązaniem dla obu stron. I wierzę, że Bayern nie zatrzyma mnie tylko po to, że może to zrobić - powiedział Lewandowski na wspomnianej konferencji prasowej.

Kolejny zawodnik chce odejść z Bayernu Monachium! Gwiazdor Bawarczyków pójdzie w ślady Lewandowskiego? Szokujące wieści

I choć były to słowa zdecydowane i odbiły się w świecie sportu szerokim echem, nie były niczym nowym, bo już wcześniej Polak podkreślał, że latem zamierza odejść z Monachium. Nie będzie to jednak łatwe, bo włodarze mistrzów Niemiec postanowili iść na wojnę z piłkarzem i podkreślają, że napastnik ma kontrakt do wypełnienia, który wygasa w czerwcu przyszłego roku.

Sonda
Jak oceniasz zachowanie Bayernu w stosunku do Lewandowskiego?

Bayern milczy. Nie mieli kontaktu z Lewandowskim

Okazuje się, że postawa Bayernu względem Lewandowskiego jest lekceważąca. Jak wynika z doniesień portalu Sport1.de, władze klubu od czasu konferencji prasowej nie kontaktowały się z kapitanem reprezentacji Polski. To jedynie potwierdza, że dojście do porozumienia może być w tej sytuacji nie lada wyzwaniem. A rozwiązanie trzeba znaleźć.

Niewykluczone jednak, że mimo twardego stanowiska z ostatnich dni, Bayern zdecyduje się sprzedać Lewandowskiego. Monachijczycy chcą mieć jednak pewność, że przed odejściem Polaka, znajdą dla niego następcę. Jeśli tak się stanie, będą bardziej skłonni, aby oddać napastnika do innego zespołu.

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Najnowsze