Autor: East News Bayern - Borussia TRANSMISJA TV NA ŻYWO Gdzie oglądać Bayern - Borussia STREAM ONLINE LIVE Bayern w TV dzisiaj 6.03.2021

Robert Lewandowski strzelił trzy gole i poprowadził Bayern do zwycięstwa! KONCERT Polaka w "Der Klassiker"

2021-03-06 20:20

Dla kibiców za naszą zachodnią granicą "Der Klassiker" to jeden z najważniejszych meczów w sezonie. Choć wydawało się, że Borussia może zaskoczyć Bayern i wygrać to spotkanie dzięki bramkom Erlinga Haalanda, to ostatecznie Bawarczycy pokazali, że 13 punktów przewagi nad ich dzisiejszym rywalem to nie był przypadek. Swój geniusz objawił w tym meczu również Robert Lewandowski, który skompletował hat-tricka.

Mecz Bayern - Borussia jak zawsze wywołuje w Niemczech ogromne poruszenie. Dla obu zespołów sobotnie spotkanie na Allianz Arena miało ogromne znaczenie. Bawarczycy po dwudziestu trzech rozegranych spotkaniach zajmowali pierwsze miejsce w tabeli, ale nie wypracowali sobie jeszcze bezpiecznej przewagi nad konkurentami w drodze do tytułu mistrza kraju. Swoje spotkanie w 24. kolejce wygrał także Lipsk i aby myśleć o powrocie na fotel lidera Bayern musiał zdobyć w tym meczu przynajmniej punkt. Z kolei Borussia wciąż walczy o awans do Ligi Mistrzów i punkty w meczu z "Die Roten" byłyby niezwykle cenne.

Zobacz: Po tym zdjęciu konto Ewy Brodnickiej na Instagramie mogło zostać zablokowane! Kosmiczna bielizna ledwo ją zasłoniła

Początek spotkania zwiastował niemałą sensację. BVB już w 10 minut wyszło na prowadzenie po dwóch golach Erlinga Haalanda. Do końca pierwszej połowy Bayern zdołał jednak wyrównać stan meczu po tym, jak dwie bramki zdobył Robert Lewandowski. Mecz toczył się w wysokim tempie i wydawało się, że kolejne bramki muszą paść w drugiej połowie.

Druga część meczu nie była jednak już tak emocjonująca. Obie drużyny grały bardziej zachowawczo, aby nie tracić tak łatwo bramek. BVB przeżyło prawdziwy dramat w 60. minucie spotkania, gdy okazało się, że Haaland musi opuścić boisko z powodu urazu. Do 88. minuty spotkania wciąż utrzymywał się wynik remisowy, który dla Borussii był małym sukcesem. Bayern jednak do końca walczył o zwycięstwo i po golu Goretzki oraz trzecim w tym meczu trafieniu Lewandowskiego, zdołali wyjść na prowadzenie 4:2 i wygrać spotkanie.

Dla polskich kibiców najważniejsza informacja to właśnie wspomniany hat-trick Polaka, który ma już 31 goli w tym sezonie Bundesligi i zwiększył swoje szanse na pobicie rekordu Gerda Muellera.

Sprawdź: To niespodziewane jak mieszka Maciej Kot. Choć skacze słabo, to rezydencja jego i pięknej Agnieszki powala!