Sandro Wagner, Robert Lewandowski, Bayern Monachium

Autor: East News Robert Lewandowski i Sandro Wagner

To staje się nudne! Bayern Monachium wygrał, Robert Lewandowski strzelił gola [WIDEO]

2018-02-10 21:30

Dziewiąte z rzędu zwycięstwo ligowe Bayernu Monachium. Jedenasty mecz domowy Roberta Lewandowskiego z golem w bieżących rozgrywkach. Bawarczycy w sobotni wieczór pokonali Schalke 04 Gelsenkirchen i wykonali następny kroczek w kierunku mistrzowskiego tytułu. Na piłkarzy Bayernu nie ma w Niemczech mocnych.

Wynik został otworzony już w 6. minucie. Bayern przeprowadził dynamiczną akcję lewym skrzydłem. Piłka została zagrana do środka, gdzie Robert Lewandowski przepuścił ją pomiędzy nogami tak, aby uderzyć mógł Thomas Mueller. Niemiec huknął na bramkę Schalke, ale strzał odbił Ralph Faehrmann. Jak spod ziemi wyrósł jednak reprezentant Polski, który umieścił piłkę w siatce.

Goście odpowiedzieli w 29. minucie. Jeden z ataków został zwieńczony dośrodkowaniem z prawej strony i strzałem Franco Di Santo, który uderzył z powietrza i nie dał szans Ulreichowi.

Podrażniony Bayern zareagował bardzo przytomnie. W 36. minucie gry strzałem z ostrego kąta bramkę zdobył Mueller. Trzeba jednak podkreślić fatalne zachowanie bramkarza Schalke, który nie przypilnował krótkiego słupka, popełniając kardynalny błąd.

Druga połowa nie była już tak szybka i ciekawa, jak pierwsza. Liczba sytuacji bramkowych stopniała. Zakotłowało się jedynie w polu karnym Bayernu, kiedy przewrócił się Guido Burgstaller, lecz sędzia zamiast jedenastki pokazał żółtą kartkę Austriakowi (słusznie z resztą). Kibice Bayernu mogli również zadrżeć, kiedy zza pola karnego przymierzył Breel Embolo. W fantastyczny sposób uratował wówczas swój zespół Sven Ulreich.

W końcówce Schalke postawiło wszystko na jedną kartę, co otworzyło przed Bayernem okazję do kontrataków na dużej przestrzeni. Na niewiele się to zdało. Lider Bundesligi nie dołożył trzeciego gola i do ostatniej minuty musiał marwtić się o wynik końcówy. Ostatecznie zwyciężył w Monachium 2:1.

Warto podkreślić dyspozycję Roberta Lewandowskiego, który świetnie grał przed przerwą. Zdobył gola i dochodził do wielu sytuacji strzeleckich. Piłka szukała Polaka tego dnia w polu karnym. Gdyby Lewy dołożył nieco skuteczności, mógłby skończyć to spotkanie z doppelpackiem lub hat-trickiem.

Bundesliga: Wyniki na żywo, składy, statystyki. Wszystko w jednym miejscu!

Bayern Monachium - Schalke 04 Gelsenkirchen 2:1 (2:1)

Bramki: Robert Lewandowski 6, Thomas Mueller 36 - Franco Di Santo 29

Żółte kartki: Max Meyer, Guido Burgstaller - James Rodriguez, Arturo Vidal

Bayern: Ulreich - Kimmich, Boateng (71. Suele), Hummels, Alaba - Robben, James (81. Martinez), Vidal, Mueller, Ribery (77. Coman) - Lewandowski

Schalke: Faehrmann - Stambouli, Naldo, Kehrer - Schoepf, Goretzka, Meyer (59. Oczipka), Caligiuri - Embolo, Di Santo (77. Konoplyanka), Burgstaller (65. Harit)