Robert Lewandowski

Autor: AP Robert Lewandowski

Doppelpack Roberta Lewandowskiego! Bayern Monachium z Superpucharem Niemiec!

2021-08-17 22:40

Robert Lewandowski się nie zatrzymuje! Po strzeleniu dwóch bramek Borussii Dortmund w meczu rozegranym na Signal Iduna Park, kapitan reprezentacji Polski włożył do gabloty kolejne trofeum - Superpuchar Niemiec. Bayern Monachium pokonał swoich rywali 3:1, jednocześnie zgarniając też pierwszy skalp pod wodzą nowego trenera, Juliana Nagelsmanna.

Borussia Dortmund - Bayern Monachium 1:3 (0:1)

Bramka: Reus 64' - Lewandowski 41', 74', Mueller 49'

Żółte kartki: Reus 26', Dahoud 32' - Suele 23', Sane 83'

Borussia: Kobel - Passlack (84' Wolf), Witsel, Akanji, Schulz - Bellingham (84' Reinier), Dahoud, Reyna (78' Pasalić) - Moukoko (60' Malen), Haaland, Reus

Bayern: Neuer - Stanisic (88' Sarr), Upamecano, Suele, Davies - Coman (49' Sane), Kimmich, Mueller (73' Musiala), Goretzka, Gnabry (73' Tolisso) - Lewandowski (88' Chuopo-Moting)

Borussia Dortmund - Bayern Monachium

KONIEC MECZU

Bayern Monachium zdobywcą Superpucharu Niemiec 2021 przy walnym udziale Roberta Lewandowskiego, strzelca dwóch bramek - takie są fakty!

Serdecznie dziękujemy za uwagę!

90+4'

Końcowe odliczanie...

90'

Ostatnie chwile i Bayern uniesie pierwsze trofeum pod wodzą Juliana Nagelsmanna!

88'

Robert Lewandowski kończy występ z dubletem na koncie! W jego miejsce Chuopo-Moting, także Sarr za Stanisicia.

85'

83'

Sane z żółtą kartką.

80'

Niemiec dziś w formie!

78'

Pasalić zmienia Reynę.

77'

75'

Fatalany błąd Borussii w rozegraniu piłki, Polak oko w oko z bramkarzem rywali, wykończenie z zimną krwią i 1:3!

74'

GOOOOOOOL! ROOOOBEEEEERT LEEEEWANDOWSKI!

68'

Na ile ten gol pozwoli Borussii powrócić do gry - oto jest pytanie!

70'

Pewna interwencja Neuera po dośrodkowaniu z rzutu wolnego!

66'

64'

REEEEEEEUS! ALE GOL!

Kapitalny strzał Niemca z pierwszej piłki prawą nogą! Sprzed pola karnego!

62'

Pewna parada Neuera po strzale Bellinghama.

60'

Malen za Moukoko przed chwilą.

57'

Bayern stabilizuje grę po zdobyciu bramki.

53'

Haaland szybko odpowiada golem, ale spalony!

51'

50'

Davies dograł piłkę z lewego skrzydła, Lewandowski nie dotknął futbolówki, ale zaabsorbował uwagę golkipera, a Mueller z bliska wpakował piłkę do siatki!

49'

GOOOOOOOOOOOL! BAYERN!

Tym razem Mueller!

46'

Druga połowa rozpoczęta!

PRZERWA

Robert Lewandowski nie zawodzi, Bayern Monachium prowadzi, a my czekamy na drugą połowę!

45+1'

Przerywana faulami gra w środku pola.

44'

43'

42'

Gnabry doskonale wypatrzył Polaka z lewego skrzydła i dośrodkował wprost na jego głowę - "Lewy" w takich sytuacjach się nie myli!

41'

GOOOOOOOOOOOOL! ROOOOOOOOOOOOOBERT LEEEEEWANDOWSKI!

38'

Coman mocnym wolejem nieznacznie obok bramki!

36'

Moukoko sytuację sam na sam z Neuerem zamienia na gola, ale sędzia słusznie odgwizduje spalonego.

34'

CO TAM SIĘ WYDARZYŁO?!

Kobel obronił strzał Muellera, dobitkę Lewandowskiego z linii wybił Witsel! Polak domagał się odgwizdania rzutu karnego po zagraniu ręką, ale sędzia niewzruszony.

32'

Robi się ostry mecz. Teraz z żółtą kartką Dahoud.

30'

28'

Nieudana próba ofensywna Haalanda.

26'

Teraz napomniany Reus.

23'

Suele z żółtą kartką za faul.

22'

Lewandowski wywalczył rzut rożny dla Bayernu, ale nie przynosi on powodzenia.

20'

DOSKONAŁA SZANSA BORUSSII!

Reus staje oko w Neuerem, ale bramkarz fenomenalnie interweniuje nogą i wciąż 0:0. Pierwszy strzał w tym meczu, ale jaki groźny!

18'

Borussia próbuje atakować pozycyjnie, ale Bayern pozostaje zwarty i skoncentrowany.

15'

Pirwszy kwadrans bez większej historii.

13'

11'

Bardzo spokojny początek. Bayern nie kwapi się do huraganowych ataków, Borussia szanuje piłkę.

9'

6'

W pierwszych minutach tego starcia dortmundczycy próbują uspokoić grę.

3'

Mecz toczy się przy dość mocnych opadach deszczu.

2'

Trybuny niosą Borussię do boju, to na pewno!

1'

Mecz rozpoczął Bayern Monachum!

Przepiękny gest Roberta Lewandowskiego! Polak trzymał koszulkę z numerem "9" oddając hołd legendzie.

I oczywiście minuta ciszy ku czci Gerda Muellera.

Prezentacja, losowanie i zaczynamy!

Obie ekipy już na murawie!

Na stadionie w Dortmundzie są fani i to bez wątpienia wspaniała informacja po wszystkich minionych przejściach!

Czas rozstrzygnąć losy Superpucharu Niemiec! Kto wygra w Dortmundzie - Borussia czy Bayern? Zapraszamy na naszą relację na żywo!

Początek meczu o godz. 20:30.