Robert Lewandowski

Autor: AP Robert Lewandowski

Fatalne informacje! Robert Lewandowski kontuzjowany. Nagła decyzja w sprawie Polaka

2021-09-11 22:43

Fatalne informacje w sprawie wielkiego gwiazdora Bayernu Monachium! Robert Lewandowski kontuzjowany po meczu z RB Lipsk. Niespodziewane informacje pojawiły się tuż po zakończonym spotkaniu, w którym Polak strzelił bramkę. O kontuzji Lewandowskiego wypowiedział się trener, który przyznał, że musieli podjąć nagłą, nieplanowaną decyzję w sprawie naszego zawodnika. Co dolega Robertowi Lewandowskiemu?

Ta maszyna prawie nigdy się nie zatrzymuje! W sobotnim meczu Bayernu Monachium z RB Lipsk, Robert Lewandowski strzelił kolejnego gola. Nie minęła godzina, a piłkarz, który do siatki trafiał już sześciokrotnie i jest niekwestionowanie największą gwiazdą ligi musiał opuścić boisko. Nikt nie spodziewał się takiej zmiany. Okazało się, że była ona wymuszona przez kontuzję. Niemcy zapewniają jednak, że to jedynie środek zapobiegawczy. Co dokładnie dolegało naszemu rodakowi?

Kontuzja Roberta Lewandowskiego. Co mu jest?

Robert Lewandowski ma problemy z pachwiną i jego występ we wtorkowym meczu grupowym Ligi Mistrzów z Barceloną stanął pod znakiem zapytania. Napastnik Bayernu Monachium kontuzji nabawił się w trakcie spotkania Bundesligi z RB Lipsk (4:1), w którym strzelił bramkę z rzutu karnego. Trener monachijczyków Julian Nagelsmann przyznał, że decyzja o zmianie musiała zostać podjęta natychmiast. Roszadę w składzie w kontekście Lewego planowano dwadzieścia minut później.

- Robert poczuł napięcie w obrębie pachwiny. Jego zejście z boiska w 59. minucie było bardziej środkiem ostrożności niż koniecznością. Początkowo planowaliśmy taką zmianę dopiero w 79. minucie - przyznał trener mistrzów Niemiec Julian Nagelsmann w rozmowie ze "Sky". Na razie nic więcej na temat urazu Polaka nie wiadomo.

Lewandowski opuści spotkanie z Barceloną?

Kontuzji nabawił się także Serge Gnabry. W 42. minucie upadł na murawę i musiał opuścić boisko na noszach. "Tu chodzi o jakiś problem z plecami" - dodał szkoleniowiec. Spotkanie Ligi Mistrzów z Barceloną zaplanowane jest na wtorek na godz. 21.00 w Hiszpanii. Na razie nie wiadomo, czy obaj opuszczą nadchodzący mecz z "Dumą Katalonii". W grupie grają też Dynamo Kijów i Benfica Lizbona.

Czy Robert Lewandowski powinien zostać najlepszym piłkarzem w Europie w sezonie 2020/21?