Dawid Kownacki, reprezentacja Polski

Autor: Cyfra Sport Dawid Kownacki

Fortuna znów po stronie Polaka! Tak Dawid Kownacki przesądził o sukcesie [WIDEO]

2020-12-05 13:03

Ostatnio było o nim cicho z różnych względów, ale teraz Dawid Kownacki został bohaterem Fortuny Duesseldorf, która pokonała 3:2 Darmstadt w meczu 10. kolejki drugiej ligi niemieckiej. Polski napastnik wszedł w końcówce i po jedenastu minutach przypieczętował wygraną gospodarzy! To drugi gol naszego rodaka w tym sezonie.

Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły w drugiej połowie. Trzeba przyznać, że było dużo emocji, ze szczęśliwym zakończeniem dla gospodarzy. Darmstadt dwa razy prowadził, ale Fortuna za każdym razem odrabiała straty. I to ona zadała ten decydujący cios. W 78. minucie trener Uwe Roesler dokonał trzeciej zmiany. W miejsce Edgara Priba wszedł Dawid Kownacki. I to był strzał w dziesiątkę ze strony niemieckiego szkoleniowca. Bo w 89. minucie napastnik reprezentacji Polski został bohaterem Fortuny! Znalazł się na polu karnym i gdy dostał podanie to z bliska strzałem z lewej nogi pokonał bramkarza Marcela Schuhena. Zobaczcie poniżej w jaki sposób Kownacki zapewnił drużynie wygraną. Drugi z naszych rodaków w ekipie z Duesseldorfu Jakub Piotrowski wszedł na ostatnie minuty spotkania.

Krzysztof Piątek odpalił rewolwery! Dwa gole Polaka w derbach Berlina [WIDEO]

Na razie Fortuna zajmuje w tabeli ósme miejsce i do lidera Holstein Kiel traci pięć punktów. Pozostałe mecze 10. kolejki w sobotę i niedzielę. W tym roku przed Fortuna jeszcze cztery mecze: trzy w drugiej Bundeslidze i jedno w Pucharze Niemiec. W najbliższej kolejce (13 grudnia) klub Polaków czeka wyjazd do Karlsruher.

Legia - Lechia. Strzelecki pojedynek snajperów w stolicy. Kto będzie górą? [WIDEO]