Jan Tomaszewski, Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport/ SE Jan Tomaszewski skomentował awans Polaków na mundial

Jan Tomaszewski mocno apeluje do Roberta Lewandowskiego. Zdecydowane słowa, konkretne argumenty

2022-04-14 13:33

Od kilku dni aż huczy od plotek na temat ewentualnego transferu Roberta Lewandowskiego (34 l.) do Barcelony. Lewandowski miałby mieć już ustalone warunki kontraktu z katalońskim klubem. Przeciwnikiem odejścia kapitana reprezentacji Polski z Bayernu jest Jan Tomaszewski (74 l.), który obawia się, że „Lewy” podzieli los Leo Messiego.

„Super Express”: - Wierzy pan w to, że Robert Lewandowski odejdzie z Bayernu do Barcelony?

Jan Tomaszewski: - To byłby błąd Roberta. Wie, co robi, ale ja mu to odradzam. On w niemieckiej piłce nie tylko zaistniał, ale i ugruntował swoją pozycję i markę. Robert, co się po raz pierwszy w historii Bayernu zdarzyło, jest wizytówką tego klubu. Futbol hiszpański jest zupełnie inny i przypuszczam, że Robert popełnia taki sam błąd jak Messi. Bo gdyby do dzisiaj Messi grał w Barcelonie, dalej byłby ikoną zespołu. A przeszedł do PSG, gdzie jest za dużo grzybów w barszczu i nie może się odnaleźć. To są zagrywki menedżera, który ma ostatnią szansę, żeby jeszcze zarobić na Robercie.

- Czyli to preludium do negocjacji kontraktowych Lewandowskiego z Bayernem?

- Tak. Pamiętam, jak Lewandowski miał odchodzić z Borussii i finalnie poszedł do Bayernu. Ale gdzie on miał nie grać! Największe kluby się o niego biły. To samo jest teraz, takie piłkarskie targowisko. Pamiętajmy, że w dzisiejszym futbolu transfer jest wtedy, kiedy zawodnik podpisuje kontrakt i dostaje koszulkę z numerem. Ta cała sprawa jest rozgrywana kosztem Roberta. I kto puszcza te „fake newsy”?

- Był pan zaskoczony, że Bayern odpadł z Ligi Mistrzów?

- Bayern po zdobyciu wszystkiego, co mógł zdobyć, zmienia trenera. I jak ja się dowiedziałem, że ten trener został wykupiony z Lipska za 30 milionów euro, myślałem, że to jest jakaś bajka. Oczywiście, trener Nagelsmann zrobił z Lipska kawał drużyny, ale tak się nie robi. Kupuje się zawodników, a nie trenera. Moim zdaniem wyprowadzić drużynę na szczyt jest łatwo, ale utrzymać się na nim – znacznie trudniej.

Reprezentant Polski przekazał niezwykle ważne wieści. Czesław Michniewicz z pewnością na to czeka

Wyjątkowa wizyta u Jana Tomaszewskiego. Wyjątkowy wywiad o reprezentacji

- Czy przegrana Bayernu w Lidze Mistrzów oddala Lewandowskiego od pozostania w klubie?

- Nie. Przejście z Bayernu do innego wielkiego klubu to jest jakieś wyróżnienie? Bayern jest jedną z najlepszych drużyn świata. To jak z dyskusją na temat wyższości świąt Wielkiej Nocy nad Bożym Narodzeniem. Robert Bayernowi i Borussii zawdzięcza praktycznie wszystko. Czuje się w niemieckiej piłce jak król, dlatego na jego miejscu bym nie ryzykował. Messi zaryzykował i na tym źle wyszedł, Ronaldo odszedł z Realu i też nie było dobrze.

- Razem z odpadnięciem Bayernu Lewandowski stracił szanse na Złotą Piłkę?

- Niestety tak. Trzeba odłożyć marzenia o Złotej Piłce, bo Liga Mistrzów jest głównym probierzem. Z całym szacunkiem, ale Bayern przegrał z jakimś tam Villarreal! To w tej chwili siódma drużyna ligi hiszpańskiej. Teoretycznie Bayern miał najłatwiejszego przeciwnika, który w dwumeczu wcale nie był gorszy.

Bayern nie poddaje się w walce o Lewandowskiego! Niemcy wykonali ważny krok, chcą odwrócić los

Sonda
Czy Robert Lewandowski odejdzie z Bayernu Monachium?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze