Robert Lewandowski

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Kolejny rekord Roberta Lewandowskiego! Polak najlepszy w historii Bundesligi

2022-04-30 20:47

W spotkaniu 32. kolejki Bayern Monachium został niespodziewanie pokonany przez zespół Mainz. Podopieczni Juliana Nagelsmanna nie byli w stanie przeciwstawić się rywalom i zostali zmiażdżeni na boisku. Mimo to, Robert Lewandowski zdołał wpisać się na listę strzelców, tym samym było to 18. trafienie Polaka w meczach wyjazdowych.

Bayern Monachium w zeszłym tygodniu zapewnił sobie tytuł mistrza Niemiec, po pewnym zwycięstwie z Borussią Dortmund 3:1. W tym tygodniu przeciwnikiem "Die Roten" była 9. drużyna w tabeli Bundesligi - Mainz. Podopieczni Svensonna z niespodziewaną łatwością poradzili sobie z drużyną Lewandowskiego. Do 27. minuty było już 2:0 dla gospodarzy, a w 33. minucie bramkę kontaktową zdobył "Lewy". Tym samym Polak pobił kolejny rekord, który do tej pory należał do byłego trenera bawarczyków Juppa Heynckesa oraz Timo Wernera. Obaj strzelili 17 goli w meczach wyjazdowych w jednym sezonie.

Fatalne wieści dla kibiców w sprawie meczu Polaków na mundialu. Tysiące będą rozczarowane

Dla Roberta Lewandowskiego było to już 34. trafienie w sezonie, a 18. w meczach wyjazdowych. Polak stał się tym samym najlepszym w historii całej Bundesligi.

Mino Raiola nie żyje. Tragiczne informacje zostały potwierdzone, poruszający wpis

Czy Arkadiusz Milik powinien grać u boku Lewandowskiego w reprezentacji?