Robert Lewandowski, Thomas Mueller, Bayern Monachium

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski i Thomas Mueller w barwach Bayernu

Bayern Monachium

Kumpel Lewandowskiego zabrał głos po odejściu Polaka. Thomas Mueller nie gryzł się w język

2022-07-24 18:13

Robert Lewandowski odszedł z Bayernu Monachium i dołączył do FC Barcelona. Polak zdążył już nawet zadebiutować w nowym klubie, choć na razie nieoficjalnie, bowiem jedynie w przedsezonowym sparingu przeciwko Realowi Madryt. Bayern również rozpoczął już przygotowania do sezonu, a jedna z kluczowych postaci drużyny, Thomas Mueller, skomentował to, jak teraz może wyglądać gra jego zespołu po odejściu najlepszego napastnika świata.

Robert Lewandowski bardzo długo walczył o to, aby Bayern Monachium puścił go do FC Barcelona. Ostatecznie Katalończycy zdołali złożyć „Die Roten” taką ofertę, która przekonała władze klubu do sprzedaży polskiego napastnika. Bayern z pewnością nie chciałby tego robić, ale sprzedaż Lewandowskiego za ponad 40 mln euro, w momencie gdy było pewne, że nie przedłuży już swojego kontraktu, do końca którego został już tylko rok, było optymalnym kompromisem dla każdej ze stron. Bayern szuka teraz sposobu, aby wypełnić lukę po Lewym – być może skończy się na grze bez klasycznego napastnika, co zespoły prowadzone przez Juliana Nagelsmanna również potrafiły robić. Thomas Mueller, z którym Polak tworzył zabójczy duet, wyznał, że sam nie wiem, jak to może wyglądać w przyszłym sezonie.

Robert Lewandowski zabrał głos po debiucie. Nagranie w mig stało się hitem! Czyste szaleństwo

Lewandowski oficjalnie zaprezentowany w Barcelonie!

Thomas Mueller niepewny przyszłości bez Lewandowskiego

Thomas Mueller przyznał w rozmowie z „Bildem”, że nie wiadomo co będzie po odejściu tak bramkostrzelnego piłkarza, jak Lewandowski. – Wszystkie strony zdecydowały, że Lewy opuści klub. Były ku temu powody. Ale oczywiście nie wiemy, czego się spodziewać, gdy gracz, który zawsze strzelał 30-50 goli w sezonie, nie jest już na boisku – powiedział 32-letni pomocnik. Uważa on jednak, że to szansa na rozwój w ofensywie zespołu.

Xavi wprost o Lewandowskim! Wypowiedź nie pozostawiająca wątpliwości, to wiele mówi o Polaku

 – Skoro Lewandowski odszedł, to nie będziemy grać w 10, choć wiele piłek szło do niego. Teraz okazje będą mieli inni piłkarze. Nasz plan meczowy, nawet podświadomie, zakładał granie na Lewego. To nigdy nie był świadomy plan, ale tak się dzieje, gdy masz takiego napastnika. Teraz to się zmieni, jestem ciekawy, jak rozwinie się nasza ofensywa. Musimy sprawić, by za pół roku nie powiedzieć: brakuje nam goli, mamy problem – podkreślił Mueller.

W rozmowie z „Bildem” pomocnik Bayernu zapewnił, że mniejsza liczba strzelanych goli przez cały zespół, nie musi oznaczać gorszych wyników. Wrócił także pamięcią do tego, że tworzył z polskim napastnikiem świetny duet i ma nadzieję, że uda mu się równie dobrze współpracować z nowymi zawodnikami, choćby Sadio Mane. – Lewy i ja mieliśmy specjalną więź na boisku. Ale jej wytworzenie zajęło czasu. To nie tak, że Lewy przyszedł z BVB i od razu stworzyliśmy wspaniały duet. Ale doszliśmy do punktu, w którym rozumieliśmy się w ciemno, od razu wiedzieliśmy, co każdy z nas robi i gdzie jest na boisku. Teraz przyszedł Sadio Mane i być może wypracujemy coś podobnego, choć za wcześnie, by móc to powiedzieć z pewnością. Sadio to świetny facet, od razu to widać. Dużo się uśmiecha, odniósł wiele sukcesów – powiedział Thomas Mueller.

Listen to "ROZCZAROWANIE? Pierwszy mecz Lewandowskiego w Barcelonie. Oceny/komentarze." on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze