Lewandowski nie zaakceptuje propozycji Bayernu? Niemcy podali zaskakujące informacje, co z przyszłością Polaka?

2022-01-13 7:25
Robert Lewandowski
Autor: AP Photo Robert Lewandowski

Plotek dotyczących przyszłości Roberta Lewandowskiego nie brakuje. Regularnie pojawiają się doniesienia o jego możliwym odejściu z Bayernu Monachium, ale Polak wciąż pozostaje zawodnikiem tego klubu. Jego umowa obowiązuje jeszcze przez półtora roku i pytanie jakie się pojawia to takie, czy Bawarczycy zdecydują się przedłużyć umowę. Niemieckie media mają wątpliwości, czy Lewandowski przystanie na propozycję Bayernu.

Robert Lewandowski bez wątpienia stał się ikoną Bayernu Monachium. Obecnie mało kto wyobraża sobie kapitana reprezentacji Polski w innym klubie. Na razie nie zanosi się na to, aby piłkarz miał zmienić barwy, jednak sprawa wciąż pozostaje otwarta. Zwłaszcza, że sam Lewandowski podkreśla, iż zamierza grać jeszcze długo, a umowa z Bayernem wygasa już za półtora roku.

Robert Lewandowski miał trudny poranek. Córki dały mu w kość, rodzice znają ten ból

Co z przyszłością Lewandowskiego? Niespodziewane doniesienia Niemców

Oznacza to, że jeśli ktoś chciałby sięgnąć po Polaka, musiałby wyłożyć sporą sumę i liczyć na przychylność monachijczyków. Jednak już za rok Lewandowski będzie mógł związać się umową z nowym klubem i Bayern nie będzie miał nic do powiedzenia. Chyba że wcześniej zdecyduje się podpisać nowy kontrakt z napastnikiem.

Kontrowersyjne oświadczenie klubu Ekstraklasy. Uderza w osoby niezaszczepione

Sam Lewandowski byłby raczej skłonny zostać w Monachium na kolejne lata. Problem pojawia się jednak po stronie Bayernu Monachium, o czym donosi niemiecki "Sport Bild". Nie da się ukryć, że Polak jest już bardzo dojrzałym zawodnikiem i jego kariera zbliża się ku końcowi. Dlatego Bawarczycy zdaniem dziennikarzy zaproponowaliby mu krótką umowę.

Sonda
Czy Robert Lewandowski zdobędzie jeszcze Złotą Piłkę?

Lewandowski nie zgodzi się na warunki Bayernu? Zaskakujące ustalenia

Mianowicie nowy kontrakt Lewandowskiego miałby obowiązywać przez kolejny rok. Bayern ma mieć zasadę, że zawodnikom, którzy ukończyli 30 lat proponuje właśnie dwunastomiesięczne umowy. Okazuje się, że kapitan reprezentacji Polski najprawdopodobniej nie będzie zainteresowany tak krótkoterminową umową i tu może pojawić się lekki zgrzyt.

Jednak trzeba mieć na uwadze, że już niejednokrotnie pojawiały się plotki o braku porozumienia między Lewandowskim, a działaczami Bayernu. Finalnie obie strony dochodziły do konsensusu, dlatego Polak wciąż występuje w barwach monachijczyków. Niewykluczone, że jeśli i "Lewy" i Bayern wciąż będą chcieli współpracować, sposób na dojście do porozumienia na pewno się znajdzie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze