Robert Lewandowski

i

Autor: AP Robert Lewandowski

Niemcy nie doceniają Roberta Lewandowskiego? Absurdalny ranking niemieckich dziennikarzy

2021-05-06 15:59

Robert Lewandowski to jeden z najlepszych zawodników, jaki kiedykolwiek grał w Bayernie Monachium. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości, jeśli spojrzymy na to, po ile trofeów Polak sięgnął z Bayernem oraz na jego wyniki strzeleckie – po siedmiu latach gry dla „Die Roten” nasz napastnik stał się drugim najlepszym strzelcem w całej historii tego klubu. Tym samym ogromną burzę wywołał ranking portalu Sport1, który opublikował zestawienie 20 najlepszych piłkarzy w historii Bayernu Monachium. Wśród nich zabrakło Roberta Lewandowskiego.

Robert Lewandowski wzmocnił Bayern Monachium latem 2014 roku. W poprzednich latach polski napastnik świetnie prezentował się w barwach Borussii Dortmund i władze bawarskiego klubu zdecydowały, że taki piłkarz sprawdzi się w ich szeregach. Nie pomylili się. W ciągu 7 lat jakie Robert Lewandowski spędził w Monachium, Polak stał się jednym z najlepszych zawodników na świecie, swoimi bramkami powiódł Bawarczyków do triumfów na arenie międzynarodowej i pobił całą masę rekordów – zarówno klubowych, jak i ligowych. Patrząc na jego wkład w osiągnięcia Bayernu trudno negować stwierdzenie, że Polak stał się jedną z jego legend już teraz. Innego zdania są jednak dziennikarze portalu Sport1.

Tomaszewski szczerze o ALKOHOLU w reprezentacji Górskiego!

Robert Lewandowski niedoceniony przez niemieckich dziennikarzy

Dziennikarze wspomnianego portalu stworzyli ranking 20 najlepszych zawodników w historii Bayernu Monachium. Nie było to z pewnością zadanie łatwe, ponieważ w całej historii tego klubu jego barwy reprezentowało wielu wybitnych zawodników. Jednakże brak Lewandowskiego, który jest drugim najlepszym strzelcem Bayernu Monachium oraz drugim najlepszym strzelcem całej Bundesligi (przed nim, w obu wypadkach, jest tylko Gerd Mueller) wydaje się być absurdem. Zwłaszcza, jeśli popatrzymy na to, którzy zawodnicy z ostatnich lat znaleźli się w zestawieniu.

Najlepszym zawodnikiem w historii Bayernu portal Sport1 ogłosił Franza Beckenbauera. Zaraz za nim jest Gerd Mueller, a na trzecim miejscu uplasował się Lotha Matthaeus. Trudno porównywać zawodników z przeszłości do tych występujących obecnie, jednak na dalszych miejscach znalazło się miejsce także dla tych, którzy wciąż w Bayernie są, lub stousnkowo niedawno zakończyli swoją przygodę z klubem. W zestawieniu znaleźli się tacy piłkarze jak m.in. Phillip Lahm, Thomas Mueller, czy Arjen Robben.

Robert Lewandowski dostał mandat! Policja nie miała litości, piłkarz na to zasłużył

Ich obecność nie może dziwić, jednak trudno zgodzić się z nieobecnością Roberta Lewandowskiego wśród najlepszej 20-tki, gdy trafili do niej tacy piłkarze jak… Javi Martinez czy Jerome Boateng. Obaj to świetni zawodnicy, którzy przez wiele lat mieli duży wkład w sukcesy drużyny, ale trudno porównywać to z osiągnięciami Roberta Lewandowskiego, który poprowadził klub do wszystkich klubowych trofeów i jest najlepszym napastnikiem Bayernu od czasów Gerda Muellera.

Ranking 20 najlepszych piłkarzy w historii Bayernu wg portalu Sport1:

1. Franz Beckenbauer

2. Gerd Mueller

3. Lothar Matthaeus

4. Sepp Maier

5. Oliver Kahn

6. Bastian Schweinsteiger

7. Philipp Lahm

8. Karl-Heinz Rummenigge

9. Thomas Mueller

10. Arjen Robben

11. Paul Breitner

12. Klaus Augenthaler

13. Mehmet Scholl

14. Uli Hoeness

15. Franz Roth

16. Stefan Effenberg

17. Franck Ribery

18. Jerome Boateng

19. Javi Martinez

20. Georg Schwarzenbeck

Córka Lewandowskich rozpieszczana jak saudyjski szejk. Urodziny na bogato, mało które dziecko może marzyć o takim przyjęciu

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze