Robert Lewandowski, Pep Guardiola

i

Autor: Andrzej Iwańczuk/REPORTER

Pep Guardiola nie ma wątpliwości. Powiedział o Lewandowskim w Barcelonie, ważne słowa

2022-06-06 15:17

Robert Lewandowski jest na razie skupiony na meczach reprezentacji Polski, ale w tle wciąż toczy się gra o jego transfer. Kapitan Biało-Czerwonych już na zgrupowaniu wypalił z grubej rury i powiedział, że jego historia z Bayernem Monachium jest skończona. Od miesięcy mówi się, że "Lewy" trafi do FC Barcelony. Na ten temat postanowił wypowiedzieć się Pep Guardiola, który doskonale zna klimat "Dumy Katalonii", a do tego prowadził polskiego napastnika w Bawarii. Wybitny trener nie ma wątpliwości.

Fani FC Barcelony często wracają wspomnieniami do okresu, w którym Guardiola prowadził ich ukochaną drużynę. W latach 2008-2012 "Blaugrana" była uważana za najlepszą drużynę świata, co potwierdzają m.in. dwa triumfy w Lidze Mistrzów. W pierwszym sezonie Hiszpan poprowadził drużynę do sześciu trofeów, a cały świat zachwycał się barcelońską "tiki-taką". Były to jednak niezwykle intensywne lata, po których legenda Barcelony musiała zrobić sobie przerwę. Dopiero po kilku miesiącach porozumiał się z Bayernem Monachium. W stolicy Bawarii spędził trzy lata, a dwa z nich dzielił z Robertem Lewandowskim. Nie ukrywa, że polski napastnik zyskał jego dużą sympatię, a ich współpraca przebiegała wzorowo. Hiszpan spotkał się nawet z "Lewym" podczas listopadowego zgrupowania reprezentacji w Gironie. Panowie darzą się dużym szacunkiem, a Guardiola jest jedną z najlepszych osób, by ocenić ew. transfer 33-latka do Barcelony. Jego słowa mówią wszystko!

Czesław Michniewicz dosadnie o reprezentancie Polski. Jest nad czym pracować, stanowcza opinia

Robert Lewandowski dni wolne podczas zgrupowania wykorzystał na wyjazd na Roland Garros 2022

Guardiola nie ma wątpliwości. Powiedział o Lewandowskim w Barcelonie

Obecnie Guardiola trenuje Manchester City i od kilku lat nie może zdobyć upragnionej Ligi Mistrzów. Mimo to, w dalszym ciągu jest rozchwytywany w Hiszpanii i tamtejsi dziennikarze cenią jego zdanie. Tym razem "Mundo Deportivo" liczyło na to, że 51-latek wie nieco więcej o ew. przenosinach byłego podopiecznego do stolicy Katalonii. Niestety odpowiedź trenera była stanowcza. - Nie wiem, nie mam pojęcia - skwitował pytanie o przyszłość Lewandowskiego. Jednak dziennikarz nie odpuścił i wyciągnął z Guardioli nieco więcej.

W takim stroju Kamil Grosicki pokazał się na komunii córki. Fani mu nie odpuścili, zaważył jeden szczegół

Sonda
Gdzie będzie grał Robert Lewandowski w przyszłym sezonie?

Nie wiem, czy sytuacja finansowa na to pozwoli. Nie wiem też, czy Bayern go puści - dodał w kwestii transferu "Lewego" do Barcelony. Guardiola nie ma jednak wątpliwości w jednej sprawie. Jeśli ten transfer dojdzie do skutku, z pewnością będzie z olbrzymią korzyścią dla katalońskiego klubu. Zdaniem wybitnego trenera, Polak poradzi sobie wszędzie. - Jego kariera mówi sama za siebie. Mówimy o Lewandowskim, on dostosowuje się do każdego miejsca - stwierdził z rozbrajającą szczerością Hiszpan.

Tomaszewski o wpływie żony na Roberta: Ja sobie nie wyobrażam...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze