Autor: East News Bayern - Borussia TRANSMISJA TV NA ŻYWO Gdzie oglądać Bayern - Borussia STREAM ONLINE LIVE Bayern w TV dzisiaj 6.03.2021

Robert Lewandowski ma problemy zdrowotne?! Flick zdradził szczegóły zdjęcia Polaka z boiska

2021-01-21 9:49

Bayern Monachium pokonał w środowy wieczór w wyjazdowym spotkaniu FC Augsburg 1:0. Jedynego gola zdobył Robert Lewandowski, który strzałem z rzutu karnego zapewnił swojej drużynie zwycięstwo, pewnie pokonując Rafała Gikiewicza. Polscy kibice mogli jednak poczuć obawę, kiedy „Lewy” w 67. minucie z wyraźnym grymasem na twarzy został zmieniony przez Corentina Tolisso. Głos na ten temat zabrał trener Bawarczyków, Hansi Flick.

Fani Roberta Lewandowskiego mogli odczuwać poważny niepokój. Kapitan reprezentacji Polski znakomicie rozpoczął mecz przeciwko Augsburgowi i już po 13 minutach mógł pochwalić się bramką na koncie. W 67. minucie meczu Polaka nieoczekiwanie zmienił jednak Corentin Tolisso, a na twarzy schodzącego z boiska „Lewego” pojawił się wyraźny grymas bólu połączonego ze zdenerwowaniem. Szkoleniowiec Bayernu uspokaja jednak, że nie chodzi o żaden poważny uraz.

Lewandowski KUPI Legię?! Tajemnicze ROZMOWY z Mioduskim | Futbologia

- Już w środowy poranek poczuł jakiś dyskomfort w mięśniach. Powiedział jednak, że jest w stanie to kontrolować. Miał dać znać, jeżeli coś będzie nie tak i to właśnie zrobił – podkreślił Hans-Dieter Flick. - Robert jest dla nas bardzo ważny. Nie chcieliśmy ryzykować – dodał. Słowa szkoleniowca klubu ze stolicy Bawarii nie pozostawiają żadnych wątpliwości, że Lewandowski będzie mógł zagrać już w sobotnim meczu ligowym przeciwko Schalke, który Bayern zagra w niedzielę o 15:30.

To on zostanie selekcjonerem reprezentacji Polski? Jasny znak, jest coraz bliżej!

Gol przeciwko Augsburgowi był już 22. trafieniem kapitana „Biało-Czerwonych” w bieżących rozgrywkach. „Lewy” jest na dobrej drodze do pobicia rekordu wszech czasów legendarnego Gerda Muellera, który w sezonie 1971/1972 aż 40-krotnie trafiał do siatki rywali w pojedynczym sezonie Bundesligi. Jeśli 32-latek dalej będzie zdobywał bramki w takim tempie, uda mu się pobić to fantastyczne osiągnięcie byłego znakomitego niemieckiego napastnika.

Dzięki środowemu zwycięstwu Bayern Monachium pozostał liderem Bundesligi z bezpieczną przewagą nad grupą pościgową. Bawarczycy w 17 meczach uzbierali 39 punktów i o 4 „oczka” wyprzedzają wicelidera – RB Lipsk. Trzeci Bayern Leverkusen traci już do nich 7 punktów, a czwarta Borussia Dortmund – aż 10.