Robert Lewandowski, gol z Freiburgiem

Autor: East News

Bayern zwycięski w samej końcówce! Kolejny gol Roberta Lewandowskiego

2019-12-18 22:31

Długo wydawało się, że Bayern Monachium zanotuje kolejną stratę punktów w Bundeslidze i tylko zremisuje na stadionie Freiburga. W doliczonym czasie gry mistrzowie Niemiec zdobyli jednak dwie bramki i ostatecznie wygrali 3:1. Pierwsze trafienie dla Bawarczyków w środowym spotkaniu zanotował Robert Lewandowski, dzięki czemu ponownie objął samodzielne prowadzenie w klasyfikacji ligowych strzelcow.

Freiburg - Bayern 1:3 (0:1)

Bramki: Grifo 59' - Lewandowski 16', Zirkzee 90+2', Gnabry 90+5'

Żółte kartki: Muller 50', Lewandowski 69', Alcantara 90'

Freiburg: Flekken - Gulde, Koch, Heintz - Haberer, Frantz (54' Kwon), Hofler, Gunter - Holer (90+5' Schlotterbeck), Petersen, Grifo (76' Borrello)

Bayern: Neuer - Kimmich, Pavard, Alaba, Davies - Muller (63' Martinez), Alcantara, Coutinho (90' Zirkzee) - Gnabry, Lewandowski, Perisić

Monachijczycy rozpoczęli swój przedostatni pojedynek w 2019 roku bardzo mocno. Już w 16. minucie Alphonso Davies posłał znakomite podanie do Roberta Lewandowskiego, a polski snajper nie miał najmniejszych problemów z wykończeniem tak doskonałej piłki z bliskiej odległości. Rezultat do końca pierwszej połowy nie uległ już zmianie i pomimo kolejnych szans monachijczyków oraz kilku prób odgryzienia się gospodarzyło było 0:1.

Po zmianie stron boiska niespodziewanie do wyrównania doprowadził Freiburg za sprawą fantastycznego woleja Vincenzo Grifo. I kiedy wydawało się, że skończy się 1:1, w doliczonym czasie gry najpierw pojedynek sam na sam z bramkarzem rywali wykorzystał wprowadzony chwilę wcześniej Joshua Zirkzee, zaś chwilę później piłkę do bramki po obronie golkipera dobił Serge Gnabry. Tym samym Bayern wygrał 3:1 i dopisał do swojego konta arcyważny komplet punktów.