Robert Lewandowski, Bayern Monachium

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Tego obawia się Bayern w sprawie Lewandowskiego? Niemcy nie mają wątpliwości, gigantyczne pieniądze w tle

2022-03-23 9:15

Robert Lewandowski wciąż nie jest pewny swojej przyszłości w Bayernie Monachium. Choć jego kontrakt dobiega końca dopiero za rok, środowisko napastnika oraz sam zawodnik chciałby wiedzieć, na czym stoi. Bawarczycy na razie zwlekają z rozpoczęciem rozmów z Lewandowskim, co może rodzić różne domysły. Niemieccy dziennikarze spekulują, co powstrzymuje Bayern przed negocjacjami.

Na razie nie wiadomo, jak potoczą się losy Roberta Lewandowskiego. Plotek w ostatnim czasie nie brakuje, a wszystko wynika z opieszałości Bayernu Monachium. Polak zapewne byłby chętny pozostać dłużej w stolicy Bawarii, ale ma również swoje założenia odnośnie przedłużenia kontraktu i to może okazać się kością niezgody w negocjacjach.

Kumpel Fabiańskiego już nie wytrzymał! Ukraiński piłkarz zmieszał Rosję z błotem, poszedł po bandzie

Co dalej z Lewandowskim? Niemcy ujawniają nowe fakty

Pierwsze doniesienia mówiły o tym, że Lewandowski chciałby zawrzeć nieco dłuższy kontrakt z Bayernem. Klub natomiast nie ma w zwyczaju dawać długich umów zawodnikom, którzy są już po 30. roku życia. Jednak najbardziej zastanawiającą informacją jest to, że włodarze monachijczyków mieli nie rozpocząć jeszcze rozmów z reprezentantem Polski.

Okrutnie zadrwili z Piotra Żyły! Wystarczyło jedno zdjęcie, fani znów wytknęli mu wpadkę

A zegar tyka. Kontrakt Lewandowskiego wygasa w czerwcu przyszłego roku. Oznacza to, że jeśli nic się nie zmieni, Polak w styczniu będzie mógł szukać sobie nowego pracodawcy i za darmo odejść z Bayernu pół roku później. Dla Bawarczyków byłoby to zapewne najgorsze możliwe rozwiązanie, więc dziwi ich opieszałość

Sonda
Czy Robert Lewandowski pobije swój własny rekord 41 goli w Bundeslidze?

Tego obawia się Bayern? Nowe wiadomości o Lewandowskim

Nowe informacje w sprawie przekazują niemieccy dziennikarze. W "Sport Bild" można przeczytać o obawach związanych nie tylko z Lewandowskim, ale również z Manuelem Neuerem i Thomasem Mullerem. Chodzi mianowicie o pieniądze. Bayern może obawiać się, że cała trójka zażąda sporych podwyżek, a polityka klubu nie zakłada kominów płacowych.

- Szefowie chcą tego uniknąć, ponieważ gracze już teraz zarabiają najwięcej - można przeczytać w "Sport Bild". Na razie nie wiadomo więc, jakie kroki zostaną podjęte w Bayernie. Pewne jest jedno, im dłużej będzie przeciągała się sprawa, tym więcej plotek o potencjalnych nowych klubach Lewandowskiego będzie pojawiało się w mediach.

Aniołki wprowadziły nas do nieba, ale mierzą jeszcze wyżej
Najnowsze