Andrey Yarmolenko

i

Autor: NIGEL FRENCH/PA VIA AP Andrey Yarmolenko

Kumpel Fabiańskiego już nie wytrzymał! Ukraiński piłkarz zmieszał Rosję z błotem, poszedł po bandzie

2022-03-23 8:19

Od początku wojny w Ukrainie wiele gwiazd sportu nie boi się otwarcie mówić tego, co myśli o Rosjanach oraz ich przywódcy Władimierz Putinie. Po tym, jak dyktator zdecydował się zaatakować naszych wschodnich sąsiadów, obelg nie szczędzą mu przede wszystkim ukraińscy piłkarze, z Andrijem Jarmołenką i Ołeksander Zinczenką na czele. Ten pierwszy, dzielący na co dzień szatnię z Łukaszem Fabiańskim po raz kolejny zmieszał Rosjan z błotem.

Ukraińcy dzielnie bronią swojego kraju nie ustępując rosyjskim wojskom, które zdecydowały się zaatakować naszych sąsiadów i wywołać konflikt zbrojny, którego Europa nie widziała od czasów II Wojny Światowej. Ukraińscy sportowcy, którzy na co dzień przebywają poza swoją ojczyzną również walczą, na swój sposób. Niemalże każdego dnia próbują oni zwrócić uwagę na dramat, jaki dzieje się obecnie w Ukrainie oraz to, do czego posuwają się Rosjanie, chociażby bombardują domu mieszkalne, czy strzelając do uciekając cywilów, a ich wyznania potrafią być naprawdę przejmujące - o czym przekonaliśmy się podczas wywiadu Ołeksandra Zinczenki. Po raz kolejny o wojnie postanowił także opowiedzieć Andrij Jarmołenko, na co dzień kolega klubowy Łukasz Fabiańskiego. Skrzydłowy West Ham United nie miał zamiaru gryźć się w język, kiedy opowiadał o horrorze, jaki Rosjanie zgotowali jego rodakom. 

Kompromitacja rosyjskiego szefa piłkarzy. Grzmi po werdykcie sądu, mówi o braku obiektywizmu

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Rybusa i Szymańskiego! Dostało im się za grę dla Rosji | Futbologia

Jarmołenko szczerze o wojnie w Ukrainie! Nie gryzł się w język, mówi o ludobójstwie

Andrij Jarmołenko nie mógł spokojnie patrzeć na to, co dzieje się w jego kraju i postanowił jasno i wyraźnie powiedzieć, jaki horror przeżywają jego rodacy oraz ocenił działania rosyjskich wojsk. - Dla mnie to czyste ludobójstwo. Zabijają Ukraińców, strzelają do cywilów. Strzelają do dzieci, do kobiet. Jak można nazywać ich żołnierzami, mężczyznami gdy oni strzelają do dzieci? Nie wiem jak nazwać ten kraj - wyznał ukraiński zawodnik West Hamu United komentując bestialskie działania Rosjan w jego ojczyźnie.

Marek Papszun wkrótce zakończy trenerską karierę?! Szokujące słowa szkoleniowca Rakowa

Sonda
Jak oceniasz decyzję o wykluczeniu Rosji z życia sportowego?
Najnowsze