To będzie EPOKOWA decyzja! Legenda mówi o kontrakcie Manuela Neuera bez złudzeń

2020-04-08 17:46 MD
Robert Lewandowski, Manuel Neuer, Bayern Monachium
Autor: East News Manuel Neuer i Robert Lewandowski

Już w połowie przyszłego roku wygasa kontrakt Manuela Neuera z Bayernem Monachium. W praktyce oznacza to, że bramkarz musi podjąć decyzję co do swojej przyszłości już w najbliższych tygodniach, gdyż w przypadku innych planów na resztę kariery Bawarczycy będą mogli jeszcze coś na nim zarobić. Legenda niemieckiej piłki, Lothas Matthaeus, twierdzi, że prawdopodobnie decyzja została już podjęta.

Obecna sytuacja w świecie piłki nożnej bez wątpienia nie sprzyja rozmowom kontraktowym. Kluby nie są bowiem w stanie założyć, jakim budżetem będą dysponowały, gdyż ze stuprocentową pewnością nikt nie miże orzec, ile jeszcze potrwa wymuszona przerwa spowodowana pandemią koronawirusa. Czas upływa jednak nieubłaganie, stąd też w mediach kwestia rozmów Neuera z Bayernem pojawia się na świeczniku w coraz mocniejszy sposób.

Golkiper występuje na Allianz Arena od lata 2011 roku, a więc dysponuje już ogromnym doświadczeniem w monachijskich barwach. Gdyby więc zdecydował się pożegnać z klubem, kibice byliby świadkami epokowej decyzji - coś ważnego dotyczącego całej światowej piłki z pewnością by się skończyło, dodatkowo dość niespodziewanie. Kością niezgody jest długość kontraktu. 34-letni obecnie Neuer chciałby podpisać 5-letnią umowę, mistrzowie Niemiec z racji na zaawansowany wiek piłkarza woleliby tylko 3-letni kontrakt.

Jose Mourinho BEZCZELNIE OLAŁ rządowe zakazy! Teraz bije się w pierś

Legenda niemieckiego futbolu, Lothar Matthaeus, twierdzi, że mleko zostało rozlane. - Wszystkie znaki obecnie wskazują na odejście Neuera z Bayernu. Nie sądzę, żeby nadal grał w Monachium w następnym sezonie - stwierdził Niemiec w rozmowie z ojczystym oddziałem telewizji "Sky".

Jeżeli by do tego doszło, Bayern z pewnością zacząłby stawiać od razu na Alexandra Nuebela, który latem zasili klub na zasadzie wolnego transferu z Schalke 04 Gelsenkirchen.

Najnowsze