Javi Martinez, Robert Lewandowski, Corentin Tolisso

Autor: East News Javi Martinez, Robert Lewandowski, Corentin Tolisso

Robert Lewandowski drugim najlepszym strzelcem w historii Bundesligi! Bayern pewnie wygrywa z Werderem Brema

2021-03-13 16:57

Bayern Monachium w 25. kolejce Bundesligi mierzył się na wyjeździe z Werderem Brema. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się remisem 1:1, ale tym razem Bawarczycy nie byli tak łaskawi dla swoich rywali. Goście pewnie wygrali 3:1, a jednego z goli zdobył Robert Lewandowski, który tym samym zrównał się z Klausem Fisherem w klasyfikacji najlepszych strzelców wszech czasów w Bundeslidze!

Bayern jak co roku jest wielkim faworytem do sięgnięcia po mistrzostwo Niemiec, ale wydaje się, że tym razem będzie miał nieco trudniej niż zwykle. Na szczycie tabeli łokciami rozpycha się bowiem RB Lipsk. Półfinalista poprzedniej edycji Ligi Mistrzów przed tą kolejką miał jedynie 2 punkty straty do Bawarczyków. Robert Lewandowski i jego koledzy muszą zatem zachować maksymalną czujność. Tego nie zabrakło im z pewnością w dzisiejszym spotkaniu z Werderem Brema, które pewnie wygrali 3:1.

Tylko w pierwszych minutach meczu byliśmy świadkami przewagi gospodarzy. Przeprowadzili oni kilka akcji, które jednak nie były zbyt groźne dla "Die Roten". Źle spotkanie zaczęło się dla Roberta Lewandowskiego, który już w pierwszej minucie dostał ręką w twarz od Topraka i widać było, że Polak mocno ucierpiał po tym ciosie. Możliwe, że odbiło się to także na dyspozycji "Lewego" który w pierwszej połowie był praktycznie niewidoczny. Na szczęście jego koledzy radzili sobie lepiej i Bayern po bramkach Goretzki oraz Gnabry'ego prowadzili po pierwszej części spotkania 2:0.

W drugiej połowie Lewandowski jakby się obudził. Polak co rusz odnajdował się pod bramką Werderu z piłką przy nodze, jednak wyraźnie brakowało mu szczęścia. Polak aż dwukrotnie trafiał w słupek, raz w poprzeczkę a dwukrotnie jego strzały broni Pavlenka. W jednej sytuacji Robert Lewandowski zdołał jednak trafić do siatki Werderu, co pozwoliło mu zrównać się z Klausem Fisherem w klasyfikacji najlepszych strzelców Bundesligi. Obaj mają 268 goli. Bramka "Lewego" oznacza także, że brakuje mu już tylko 9 goli, aby pobić rekord Gerda Muellera w liczbie bramek zdobytych w jednym sezonie Bundesligi.

Samo spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 3:1 dla Bayernu, ponieważ po bramce Lewandowskiego do siatki trafili także gospodarze. Jeden gol w końcówce nie był jednak w stanie odmienić losów spotkania, ale pokazuje, że "Die Roten" wciąż mają sporo problemów w obronie i tracą niezwykle dużo bramek.

Werder Brema - Bayern Monachium 1:3 (0:2)

Bramki: 85. Fullkrug - 22. Goretzka, 35. Gnabry, 67. Lewandowski

Żółte kartki: 70. Sargent

Werder: Pavlenka - Gross, Moisander, Toprak - Gebre Selassie (63. Agu), Eggestein (63. Bittencourt), Mohwald (76. Veljković), Augustinsson (89. Dinkci) - Schmid (63. Fullkrug), Rashica - Sargent

Bayern: Neuer - Pavard, Boateng, Hernandez, Davies (84. Sarr) - Kimmich (79. Roca), Goretzka - Gnabry (79. Musiala), Mueller, Coman (79. Sane) - Lewandowski (79. Choupo-Moting)

Werder Brema - Bayern Monachium

Początek meczu o godz. 15:30.

Już za około 10 minut rozpocznie się spotkanie Werderu Brema z Bayernem Monachium. Robert Lewandowski stanie więc przed szansą zostania drugim najlepszym strzelcem Bundesligi i zmniejszenia straty do rekordowego wyczyny Gerda Muellera w liczbie bramek w jednym sezonie Bundesligi!

Gospodarze przystąpią do tego meczu w następującym zestawieniu.

Tak natomiast prezentuje się pierwsza jedenastka gości!

Warto przypomnieć, że mecz rundy jesiennej pomiędzy tymi drużynami zakończył się remisem 1:1, więc wysoki wynik dla Bayernu nie jest tutaj taki pewny!

Obie drużyny są już na boisko, za kilka minut zaczynamy spotkanie 25. kolejki Bundesligi.

1'

Grają!

1'

Nieprzyjemna sytuacja na początku spotkania, Toprak uderzył Lewandowskiego w twarz, Polak leży na boisku.

2'

Obyło się bez żółtej kartki, a Lewandowski już się podniósł, ale widać, że poczuł uderzenie rywala.

3'

Pierwszy atak Bayernu, ale dośrodkowanie Rashicy wybite przez Boatenga.

5'

Rashica tym razem zszedł z lewej strony do środka, ale jego zagranie trudno nazwać zarówno strzałem jak i podaniem - było po prostu bardzo nieudane.

6'

Werder przeważa! Teraz Augustinsson wpadł w pole karne schodząc z lewego skrzydła, ale jego strzał pewnie złapał Neuer.

7'

Odpowiedź Bayernu, Gnabry dostał piłkę przed polem karnym rywala, przymierzył z 17. metrów, ale piłka przeleciała nieznacznie nad poprzeczką bramki Werderu.

9'

Gnabry urwał się lewą stroną, próbował dograć nisko do Roberta Lewandowskiego, ale obrońcy zdołali przeciąć to podanie.

11'

Źle teraz przyjął piłkę Lewandowski przed polem karnym Werderu i stracił futbolówkę.

13'

Bayern zamknął Werder w jego polu karnym, ale ostatecznie po kilku próbach dośrodkowania, piłkę złapał Pavlenka, i gospodarze odzyskali piłkę.

15'

Ależ okazja Bayernu! Davies zagrał piłkę na metr przed bramkę Werderu, ale żaden z jego kolegów nie zdołał wbić jej do siatki!

16'

Tylko w pierwszych kilku minutach Werder grał aktywnie w ataku, teraz przewagę zyskał Bayern i coraz śmielej atakuje na bramkę gospodarzy.

17'

Dwójkowa akcja Gnabry'ego i Daviesa w lewej strefie pola karnego, ale Gross poradził sobie z tym drugim i od bramki zacznie Pavlenka.

19'

Werder zdołał w końcu wyjść z własnej połowy, ale nie zdołał oddać strzału na bramkę gości. Futbolówka znów pod nogami graczy Bayernu.

20'

Dobra próba Kimmicha! Uderzenie z woleja, piłka leciała niezwykle mocno, jednak w ostatniej chwili zmieniła tor lotu i przeszła nad bramką Werderu!

22'

Teraz próbował Coman, ale jego strzał zablokował jeden z obrońców! Będzie jeszcze korner.

22'

GOOOOOOL! Leon Goretzka trafia głową i Bayern prowadzi 1:0!

23'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mueller przedłużył piłkę głową, a do siatki tą samą częścią ciała skierował ją Goretzka. Werder nie wytrzymał naporu gości.

26'

Drużyna Werderu wygląda na oszołomioną. Chwilę po pierwszej bramce okazję na gola miał Mueller, a po chwili także Gnabry. Jeśli gospodarze chcą walczyć o pozytywny wynik, muszą szybko się pozbierać.

27'

Akcja dwójkowa Mueller - Gnabry, w której ten pierwszy oddał płaski strzał na bramkę Werderu! Na nieszczęście Niemca futbolówkę zablokował jeden z obrońców gospodarzy!

30'

Kolejny korner wypracowany prze graczy Bayernu. Znów może być groźnie.

31'

Korner dla Bayernu mógł zakończyć się kontrą Werderu, ale gospodarze nie przebili się na połowę rywala.

33'

Ogromna przewaga Bayernu w ostatnich minutach. Werder nie potrafi przejąć piłki i utrzymać się przy niej dłużej.

35'

GOOOOOOOOL! BAYERN PROWADZI 2:0!

36'

Zabójcza akcja Bayernu! Lewandowski - Kimmich - Mueller - Gnabry i GOL. Obrońcy Werderu mogli tylko przyglądać się, jak piłka wędruje pomiędzy rywalami i ostatecznie wpada do siatki po strzale Gnabry'ego.

40'

Bayern nie odpuszcza i wciąż przeważa, nie dając Werderowi chwili oddechu.

43'

Jedna z nielicznych odpowiedzi Werderu! Augustinsson zdołał dośrodkować z lewej strony, ale jego partnerom nie udało się dopaść do piłki, która została wybita przez piłkarzy Bayernu.

45'

Sędzia doliczył minutę do pierwszej połowy.

45 + 1'

KONIEC PIERWSZEJ CZĘŚCI MECZU!

PRZERWA

Świetna pierwsza połowa w wykonaniu Bayernu Monachium, który prowadzi już 2:0. Werder nie stwarzał prawie żadnego zagrożenia pod bramką Neuera, kilka akcji przeprowadzili oni jedynie na początku spotkania. Niestety, Robert Lewandowski, który już w pierwszej minucie otrzymał cios w twarz od Topraka, był praktycznie niewidoczny, choć brał udział w akcji, która przyniosła drugiego gola gościom.

PRZERWA

Do rozpoczęcia drugiej połowy zostało jeszcze kilka minut - warto w tym czasie zobaczyć, jak nieprzyjemnie Toprak potraktował "Lewego" już w pierwszej minucie meczu. To mogło się źle skończyć dla Polaka!

PRZERWA

Piłkarze wracają na boisko, za chwilę początek drugiej połowy!

46'

Zaczęli! Obie drużyny bez zmian.

47'

Gebre Selassie leży na murawie po tym, jak Davies dość ostro go potraktował barkiem w twarz.

48'

Piłkarz Werderu już się pozbierał, gramy dalej.

50'

Pierwsze minuty drugiej połowy wyglądają podobnie jak ostatnie pierwszej. Bayern przeważa, ale nie ma z tego na razie wielu okazji.

52'

"Lewy" dostał piłkę przed polem karnym, ale od razu dopadło do niego trzech rywali i Polak stracił piłkę.

53'

Odpowiedź Werderu, Sargent dostał piłkę na ok. 15. metrze od bramki Neuera, ale upadł na murawę po interwencji Boatenga. Wydawało się, że Amerykanin został kopnięty przez obrońcę, ale sędzia nie dyktuje rzutu karnego.

54'

Ależ świetną okazję miał Lewandowski! Coman dośrodkował z lewej strony, Polak wyskoczył do piłki i uderzył ją głową, ale futbolówka odbiła się od słupka i wpadła w ręce Pavlenki! Szkoda, to była najlepsza okazja "Lewego" w tym meczu.

58'

NIEWIARYGODNE! Pavlenka najpierw broni strzał Lewandowskiego, a po chwili Polak trafia w poprzeczkę! Trudno wyjaśnić, jak to nie wpadło!

60'

Lewandowski przyjmuje piłkę w polu karnym, ale jest przy nim dwóch rywali. Polak nie oddał strzału, ale Bayern będzie miał rzut rożny po interwencji jednego z defensorów.

61'

Korner nie przyniósł korzyści gościom. Przy piłce Werder.

63'

Potrójna zmiana w Werderze. Schodzą Eggestein, Gebre Selassie i Schmid, a wchodzą Agu, Bittencourt oraz Fullkrug.

66'

To jest niesamowite... Lewandowski uderza głową, ale Pavlenka znów broni!

67'

GOL GOL GOL! LEWANDOWSKI W KOŃCU TRAFIA! 3:0!

67'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka odbija się najpierw od Goretzki, później od obrońcy Werderu, a potem dopada do niej Lewandowski i z najbliższej odległości pakuje ją do siatki!

69'

Dzięki temu trafieniu Polak zrównał się Klausem Fisherem w klasyfikacji strzelców wszech czasów w Bundeslidze - ma 268 trafień. Przed nim już tylko Gerd Mueller!

70'

Sargent ogląda żółtą kartkę za faul na Kimmichu.

73'

Obraz meczu się nie zmienia, Bayern wciąż przeważa, ale w ostatnich minutach brakuje klarownych okazji do strzelenia bramki.

76'

Kolejna zmiana w Werderze, Mohwald schodzi, wchodzi Veljković.

78'

Lewandowski znów przed szansą i znów... trafia w słupek! Niesamowite, Polak powinien mieć dziś już trzy gole!

79'

Aż cztery zmiany Hansiego Flicka. Schodzą Lewandowski, Kimmich, Gnabry oraz Coman a wchodzą Choupo-Moting, Roca, Musiala oraz Sane.

82'

Niestety, Robert Lewandowski zakończył już to spotkanie i tylko raz wpisał się na listę strzelców. Polak miał wiele okazji, ale aż trzykrotnie trafiał w słupek lub poprzeczkę bramki Pavlenki.

83'

Rzut rożny dla Werderu Brema, ale Boateng dobrze wychodzi w powietrze i wybija piłkę głową.

84'

Ostatnia zmiana w Bayernie, Sarr zmienia Daviesa.

85'

GOOOOOL! Werder zdobywa bramkę!

85'

Kontra Werderu Sargent świetnie zagrywa do Rashicy, który strzela na bramkę. Piłkę odbija Neuer, ale dopada do niej jeszcze Fullkrug, który umieszcza ją w siatce.

88'

Odpowiedź Bayernu, Roca strzela, ale piłka odbita przez obrońcę wychodzi za linię końcową.

89'

Ostatnia zmiana w Werderze, Dinkci za Augustinssona.

90 + 1'

Werder nie odpuszcza! Fullkrug znów mógł trafić do siatki, ale jego strzał został zablokowany. Będzie korner.

90 + 2'

Dośrodkowanie w pole karne piąstkuje Neuer i oddala zagrożenie.

90 + 3'

Końcowe sekundy spotkania, będzie jeszcze korner dla Bayernu.

90 + 3'

KONIEC! Bayern wygrywa 3:1 z Werderem Brema i umacnia się na pozycji lidera Bundesligi! Jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski.

KONIEC MECZU

Bayern Monachium praktycznie przez cały czas kontrolował przebieg spotkania z Werderem Brema. Dopiero jeden z niewielu błędów w końcowej fazie spotkania poskutkował stratą bramki, która nie miała jednak wpływu na końcowy wynik. Robert Lewandowski w drugiej połowie meczu miał wiele okazji do zdobycia bramki, ale umieścił piłkę w siatce tylko raz.

To już wszystko na dziś. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na sport.se.pl. Do zobaczenia!