Artur Boruc, Czesław Michniewicz

i

Autor: CyfraSport Artur Boruc, Czesław Michniewicz

Artur Boruc skomentował odejście Czesława Michniewicza. Te słowa nie przejdą bez echa

2021-10-26 14:39

Po nieco ponad roku spędzonym na ławce trenerskiej Legii Warszawa, ze stanowiskiem szkoleniowca mistrzów Polski pożegnał się Czesław Michniewicz. Został on pożegnany zarówno przez klub, jak i kibiców. Spośród piłkarzy publicznie 51-latkowi podziękował m.in. bramkarz zespołu, Artur Boruc, a jego słowa nie przejdą bez echa.

Legia Warszawa w obecnym sezonie jest drużyną o dwóch twarzach. Z jednej strony odnosi znakomite wyniki w Lidze Europy, gdzie na półmetku rywalizacji jest liderem swojej grupy, z drugiej jednak boryka się z fatalną grą na boiskach PKO Bank Polski Ekstraklasy. Wobec siedmiu porażek w dziesięciu spotkaniach, warszawianie plasują się zaledwie o jedną pozycję nad strefą spadkową. Taka sytuacja doprowadziła do podjęcia decyzji o zwolnieniu trenera Czesława Michniewicza.

Zobacz też: Piłkarze Legii imprezowali do rana! Były reprezentant Polski wszystko opisuje

Publicznie szkoleniowcowi za ostatni rok postanowił podziękować Artur Boruc, któremu właśnie pod wodzą Czesława Michniewicza udało się wywalczyć pierwsze mistrzostwo Polski po powrocie do stołecznej ekipy. Golkiper tajemniczo zacytował: "Lepiej być szczęśliwym niż mieć rację". Całość tekstu opublikowanego przez byłego reprezentanta Polski z pewnoscią pozostawia szerokie pole do domysłów.

Czesława Michniewicza zastąpił dotychczasowy trener rezerw Legii Warszawa, Marek Gołębiewski. Pierwszym wyzwaniem stojącym przed nowym szkoleniowcem będzie awans do kolejnej rundy Pucharu Polski - mistrzowie kraju zmierzą się na wyjeździe z trzecioligowym Świtem Skolwin. Jakikolwiek inny scenariusz niż pewny awans warszawian do kolejnej fazy byłby rozpatrywany jako absolutna kompromitacja "Wojskowych".

SOLDIĆ KOMENTUJE WALKĘ Z MAMEDEM KHALIDOWEM NA KSW 65
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze