Jakub Błaszczykowski

i

Autor: Cyfra Sport Jakub Błaszczykowski

Bezlitosna ocena Jakuba Błaszczykowskiego. Oberwało mu się od legendy, wymowne słowa

2022-05-09 12:28

Do ostatecznych rozstrzygnięć w PKO Ekstraklasie coraz bliżej. Do rozegrania zostały już tylko dwie kolejki. Po nich dowiemy się, kto zostanie mistrzem Polski i kto pożegna się z najwyższą klasą rozgrywkową. Bliska spadku jest Wisła Kraków, co byłoby jednym z najgorszych momentów w historii tego klubu. W związku z fatalną sytuacją zespołu pojawia się coraz więcej słów krytyki pod adresem właścicieli Białej Gwiazdy, w tym Jakuba Błaszczykowskiego.

Wisła Kraków ma niebywale duże problemy z wygrywaniem meczów. Na 32 rozegrane spotkania Biała Gwiazda tylko w siedmiu zdobyła komplet punktów. Kibice z Reymonta na kolejne zwycięstwo w PKO Ekstraklasie czekają miesiąc, bo 10 kwietnia Wisła pokonała Górnik Zabrze na własnym obiekcie, a następnie zanotowała trzy remisy i jedną porażkę.

Ojciec Lukasa Podolskiego nie mógł już tego ukrywać! Tak wyglądało życie jego rodziny

Legenda mocno uderzyła w Błaszczykowskiego. Pojawiło się wymowne słowo

Tym samym Biała Gwiazda na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu jest na 16. miejscu i traci trzy punkty do pierwszej bezpiecznej lokaty, którą zajmuje Śląsk Wrocław. Widmo spadku jest coraz bardziej prawdopodobne i utrzymanie się w Ekstraklasie będzie "małym cudem". W tak trudnych momentach zawsze pojawia się wiele głosów, co można było zrobić lepiej.

Leo Messi pobił kolejny rekord! Z tego zadowolony jednak nie będzie...

Niedawno jeden z właścicieli Wisły, Jarosław Królewski stwierdził w rozmowie z "Przeglądem Sportowym", że w procesie rekrutacji trzeba zwracać większą uwagę na osobowość, co miało być jego niedawnym odkryciem. Do tych słów w felietonie dla tej samej gazety odniósł się były reprezentant Polski, Dariusz Dziekanowski.

Sonda
Czy Wisła Kraków spadnie z Ekstraklasy?

Dziekanowski ostro o właścicielach Wisły Kraków

- Mniej dziwi mnie, że tak młody człowiek w tym środowisku i branży piłkarskiej mógł popełnić błędy, o których teraz opowiedział. Ale bardziej to, że przecież nie działał sam, miał obok siebie ludzi bardziej doświadczonych - czytamy w felietonie Dziekanowskiego. Były piłkarz mocno krytykuje również Jakuba Błaszczykowskiego i uważa, że to on powinien wiedzieć, że osobowość jest ważna.

Dziekanowski w ocenie byłego piłkarza użył wymownego słowa, którym niewątpliwie jest "naiwność". - Takich jak Kuba Błaszczykowski, który w piłce widział i przeżył dużo. Jest dla mnie trochę naiwne, że w tak zasłużonym klubie, jeden ze współwłaścicieli opowiada, że przeoczono taki aspekt przy doborze kadry, jak osobowość jej członków - uważa. - To przecież elementarz! Od dawna wiadomo, że w poważnych klubach skauting polega nie tylko na obserwacji piłkarza pod względem umiejętności sportowych, ale też osobowości. Szkoda, że u nas to wciąż wiedza, którą trzeba ze zdumieniem odkrywać - podsumował Dziekanowski.

Jan Tomaszewski o transferze Lewandowskiego i reprezentacji
Najnowsze