Blamaż Legii Warszawa! Wicemistrzowie Polski ZREMISOWALI z Termalicą przy Łazienkowskiej

2015-09-28 11:46

Po ostatnich meczach wydawało się, że Legia Warszawa na dobre wróciła na właściwe tory. Fani wicemistrzów Polski liczyli, że w niedzielę ich pupile pokonają pewnie Termalikę Bruk-Bet Nieciecza. Beniaminek nie przyjechał do stolicy na miękkich nogach i powalczył o pełną pulę. Ani jednej, ani drugiej drużynie nie udało się jednak zdobyć trzech punktów, a spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem.

Legia Warszawa ostatnio była w wysokiej formie. Wicemistrzowie Polski wygrali w lidze w Chorzowie z Ruchem 4:1 i Pucharze Polski z Lechią Gdańsk przy Łazienkowskiej w takim samym rozmiarze. Nic dziwnego, że kibice zespołu prowadzonego przez Henninga Berga liczyli, że w niedzielę przeciwko Termalice Bruk-Bet Nieciecza ich ukochana drużyna podtrzyma zwycięską passę. Beniaminek przyjechał jednak do stolicy bez żadnych kompleksów i od pierwszych minut stawiał faworytom ciężkie warunki.

Ekstraklasa: Legia z Niecieczą na remis

Nieciecza zagrała na tyle dobrze, że do przerwy zeszła z bezbramkowym remisem. Ten rezultat wydawał się w pełni zadowalać "Słoniki". W 58. minucie ich radość była jednak już nadspodziewanie wielka. Po błędzie Kuciaka bramkę dla gości zdobył Juhar. Przyjezdni długo nie cieszyli się z prowadzenia, ponieważ już dwie minuty później znowu był remis po trafieniu Nikolicia. Legia do końca próbowała powalczyć o komplet punktów, ale warszawianie nie byli w stanie pokonać raz jeszcze Nowaka.

Dla kibiców wicemistrzów Polski to nie najlepsza informacja. Już w czwartek ich drużynę czeka trudny mecz w Lidze Europy. Do Warszawy przyjedzie włoskie Napoli i jeśli ekipa Berga zagra tak jak w niedzielę, to na dobry wynik nie ma co liczyć. W Ekstraklasie stołeczny zespół zajmuje 2. miejsce z 16 punktami. Termalica jest 8. i ma na koncie 14 "oczek".

Legia Warszawa - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:1 (0:0)
Bramki: Nikolić 60 - Juhar 58

Legia: Kuciak - Broź, Rzeźniczak, Pazdan, Brzyski - Furman, Vranjes (71. Makowski) - Guilherme (81. Bereszyński), Prijović, Kucharczyk (59. Trickovski) - Nikolić

Termalica: Nowak - Pleva, Stano, Soldecki, Jarecki - Babiarz, Kupczak - Plizga (90. Foszmańczyk), Licka (80. Drozdowicz), Biskup (68. Kędziora) - Juhar

Żółte kartki: Broź - Jarecki, Pleva