Autor: Cyfrasport Ivi Lopez jest gwiazdą Rakowa

Miedź znów bez punktów

Bomba Iviego rozstrzygnęła mecz. Raków nowym liderem Ekstraklasy [WIDEO]

2022-10-10 20:24

Raków wygrał z Miedzią Legnica 1:0 i został liderem ekstraklasy. Największy udział w wygranej miały dwie gwiazdy zespołu spod Jasnej Góry. Jedynego gola zdobył Hiszpan Ivi Lopez, a kwadrans przed końcem Bośniak Vladan Kovacević obronił rzut karny.

Już w 2. minucie Raków zdobył gola. Ivi Lopez po krótkim rozegraniu piłki z rzutu wolnego przez Papanikolaou i Tudora, huknął z 25 metrów w okienko bramki tak, że większość kibiców a także bramkarz Miedzi zobaczyli piłkę dopiero w siatce. Szczególnie przykro mogło być bramkarzowi Mateuszowi Abramowiczowi, dla którego był to pierwszy mecz w ekstraklasie po siedmiu latach. Wówczas był zawodnikiem Śląska Wrocław. - Za bardzo nie wiedziałem piłki, bo musiałem pilnować dwóch rogów bramki, a Iviemu wyszedł strzał – skomentował Abramowicz sytuację do kamer Canal + w przerwie meczu. Zdobycie gola uspokoiło gospodarzy, może nawet za bardzo, bo przez kolejne minuty niewiele się działo. Dopiero w doliczonym czasie Patryk Kun z Mateuszem Wdowiakiem popisali się składną akcją, ale strzał tego drugiego był niecelny. W tej części meczu Raków poniósł też stratę, gdyż Ivi Lopez musiał opuścić boisko z powodu urazu, na razie nie wiadomo na ile jest on groźny. Po przerwie Raków ruszył do przodu, jakby nie chciał nic zostawić przypadkowi, a jednak zostawił. Po niewykorzystaniu kilku dogodnych sytuacji Miedź wyprowadziła atak, a bramkarz Vladan Kovacević sfaulował w polu karnym Koldo Obietę i po długo trwającej analizie VAR sędzia podyktował karnego. Kovacević wyczuł zamiary Angelo Henriqueza i zrehabilitował się za niefortunną interwencję broniąc karnego. Raków dowiózł jednobramkowe zwycięstwo i powrócił na fotel lidera ekstraklasy wyprzedzając o 2 punkty Legię.

Kamil Grosicki wprost o swojej absencji w ostatnich meczach reprezentacji Polski! Już się nie "gotuje" jak kiedyś [ROZMOWA SE]

Raków Częstochowa - Miedź Legnica 1:0 (1:0).

Bramki: 1:0 Ivi Lopez (2-wolny).

Żółta kartka - Raków Częstochowa: Vladan Kovacevic, Zoran Arsenic, Gustav Berggren, Giannis Papanikolaou. Miedź Legnica: Jon Aurtenetxe, Santiago Naveda. Czerwona kartka za drugą żółtą - Miedź Legnica: Santiago Naveda (90+1).

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk). Widzów 5 282.

Raków Częstochowa: Vladan Kovacevic - Fran Tudor, Zoran Arsenic, Stratos Svarnas - Deian Sorescu (64. Wiktor Długosz), Giannis Papanikolaou, Władysław Koczerhin (84. Gustav Berggren), Patryk Kun - Mateusz Wdowiak (84. Sebastian Musiolik), Ivi Lopez (45. Bartosz Nowak), Vladislavs Gutkovskis (64. Fabian Piasecki).

Miedź Legnica: Mateusz Abramowicz - Michael Kostka, Levent Guelen, Nemanja Mijuskovic, Jon Aurtenetxe - Chuca, Szymon Matuszek (61. Maxime Dominguez), Santiago Naveda, Jurich Carolina, Olaf Kobacki (71. Koldo Obieta) - Angelo Henriquez.

W 78. minucie bramkarz Rakowa Vladan Kovacevic obronił rzut karny wykonywany przez Angelo Henriqueza.(PAP)