Był gwiazdą w Polsce, teraz błyszczy w Turcji. "Wierzę, że następny sezon będzie tym jedynym"

2020-08-01 13:42 Marcin Szczepański
Marco Paixao
Autor: Cyfrasport Marco Paixao

Przed trzema laty był najlepszym strzelcem Ekstraklasy. Po wyjeździe z Polski Marco Paixao poczyna sobie znakomicie. W Turcji jest gwiazdą. W zespole Altay Izmir dwa razy z rzędu był nie tylko najskuteczniejszym napastnikiem zespołu, ale i królem strzelców drugoligowych rozgrywek.

Ostatnio było o nim głośno, gdy w jednym z wywiadów Marco Paixao opowiedział o okresie spędzonym w Lechii Gdańsk i relacjach z trenerem Piotrem Stokowcem. Rozstanie przed dwoma laty było burzliwe, ale wcześniej - w sezonie 2016/17 Portugalczyk sięgnął po koronę króla strzelców polskiej ligi. Podzielił się nią z Marcinem Robakiem, asem Lecha Poznań. Po rozstaniu z Lechią Marco Paixao wyjechał do Turcji. Od dwóch lat jest liderem Altay Izmir. Wprawdzie nie udało mu się awansować do tureckiej ekstraklasy, ale w drugiej lidze spisuje się wybornie.

Piękny wpis nowego piłkarza Legii. Josip Juranović pożegnał kibiców Hajduka

Marco Paixao w barwach Lechii Gdańsk
Autor: Marcin Gadomski Marco Paixao w barwach Lechii Gdańsk

Dwukrotnie zdobył tytuł najlepszego strzelca rozgrywek. Wspomniał o tym we swoim wpisie na oficjalnym koncie na Instagramie. - Sezon 2019/20: Najlepszy strzelec w lidze z 22 golami - taki wpis podsumowujący poprzednie rozgrywki zaczął Portugalczyk. - Dwa razy w ciągu dwóch lat w tureckim futbolu! Jestem głęboko wdzięczny wszystkim osobom, które każdego dnia pracowały ze mną i pomogły mi osiągnąć ten cel! Dziękuję wszystkim kibicom za wsparcie i szacunek, jaki mi okazaliście! Podziękowania dla trenerów, personelu technicznego, zawodników i dla wszystkich pracowników klubu! Bycie pokornym przez cały czas w moim życiu, otoczenie przez pozytywnych ludzi sprawia, że ​​jestem cały czas zmotywowany do ciężkiej pracy w każdym sezonie! Dzięki wszystkim! Wierzę, że następny sezon będzie tym jedynym - zapowiedział as Altay Izmir.

Oficjalnie. Najlepszy strzelec i kapitan Cracovii piłkarzem Legii Warszawa!

Poniżej bramki Marco Piaxao jak sięgał po koronę króla strzelców Ekstraklasy w sezonie 2016/17 oraz pięć jego najładniejszych goli w Polsce. W Ekstraklasie dorobek Portugalczyka to 61 trafień co daje mu czwarte miejsce w klasyfikacji najlepszych cudzoziemców w historii. Liderem jest jego brat bliźniak - Flavio Paixao, który w barwach Śląska Wrocław i Lechii Gdańsk zdobył 79 bramek. Drugi jest Miroslav Radović (Legia Warszawa). Wynik Serba to 66 goli, a podium zamyka Igor Angulo (Górnik Zabrze). Hiszpan uzyskał 63 trafienia.

Tak strzela "Piłkarz sezonu". Wszystkie gole Jorge Felixa z poprzednich rozgrywek [WIDEO]

Poniżej bramki Marco Paixao, gdy wygrał klasyfikację najskuteczniejszych w barwach Altay Izmir w drugiej lidze tureckiej w sezonie 2018/19.

Co za gol! Najpiękniejsze bramki w Ekstraklasie 2019/20 [WIDEO]

Najnowsze