Carlitos

i

Autor: Cyfrasport Carlitos

transferowa bomba

Carlitos wraca do Legii Warszawa! Wielki hit transferowy stał się faktem

2022-08-16 20:47

Gwiazdor wraca na polskie boiska! Legia Warszawa właśnie poinformowała, że Carlitos ponownie został jej zawodnikiem. Hiszpan parę lat temu błyszczał na boiskach Ekstraklasy najpierw w Wiśle Kraków, a później właśnie w barwach stołecznego klubu. Teraz wraca na Łazienkowską i ma pomóc „Wojskowym” w powrocie do walki o najwyższe cele.

Legia Warszawa ma za sobą dramatyczny sezon. W klubie mają jednak nadzieję, że nowy dyrektor sportowy, trener i zawodnicy zdołają przywrócić klubowi z Łazienkowskiej blask. Jednym ze wzmocnień drużyny ma być hiszpański napastnik, Carlitos, który już występował w Legii w sezonie 2018/2019 i nie dość, że nastrzelał bramek, to jeszcze został sprzedany z zyskiem. Po niemal trzech latach Hiszpan wraca i znów ma stanowić o sile drużyny.

Bartosz Bosacki ostro o Lechu. Uderzył w piłkarzy: Nie każdy chce umierać za klub

PKO Bank Polski Ekstraklasa odcinek 1

Carlitos oficjalnie w Legii Warszawa

Hiszpan po raz pierwszy trafił do polski w 2017 roku, gdy bez odstępnego przeniósł się do Wisły Kraków z rezerw Villarrealu. Od razu rzucił on całą ligę na kolana, strzelając 24 gole i notując 7 asyst w 36 meczach „Białej Gwiazdy”. Momentalnie zwrócił uwagę innych klubów i ostatecznie to Legii udało się pozyskać bramkostrzelnego piłkarza.

Carlitos trafił na Łazienkowską za 450 tys. euro i z pewnością nie zawiódł, choć nieco obniżył loty. W 36 meczach w barwach Legii w Ekstraklasie uzyskał 16 trafień i 6 asyst. W 9 meczach w innych rozgrywkach dorzucił 3 gole i 1 asystę. Tym razem w Polsce nie udało się go już zatrzymać, a Legia sprzedała do Al-Wahda za 1,8 mln euro.

Piotr Świerczewski się nie patyczkuje, padły mocne słowa o Lechu i jego trenerze. Kiedy będzie kres cierpliwości? [ROZMOWA SE]

Teraz Carlitos wraca, ale nie za darmo. Zdaniem mediów Legia musi zapłacić Panathinaikosowi ok. 300 tys. euro. Hiszpan ma także zarabiać naprawdę sporo, bowiem miesięczna pensja ma wynosić 30 tys. euro. 32-latek miał otrzymać kontrakt na dwa lata z możliwością przedłużenia o rok.

Najnowsze