Dante Stipica

Autor: Paweł Jaskółka/SUPER EXPRESS

Bohaterski Stipica

Cierpiał, ale obronił rzut karny. Dante Stipica strzegł bramki Pogoni mimo wstrząsu mózgu!

2023-04-03 14:51

Mecz Lecha z Pogonią (2:2) był prawdziwym dreszczowcem. Były w nim zwroty akcji, gole, kontrowersje sędziowskie i dramatyczne sytuacje. Takiej doświadczył bramkarz Pogoni Dante Stipica, który doznał wstrząsu mózgu.

Pechowa sytuacja dla bramkarza Pogoni miała miejsce w 37. minucie, gdy obrońca Kostas Triantafyllopoulos próbował interweniować i z impetem wpadł w Stipicę. Okazało się, że Grek w tej akcji dotknął piłki ręką i po analizie VAR sędzia podyktował karnego dla Lecha. Stipica z trudem podniósł się z ziemi po zderzeniu z własnym obrońcą i potrzebna była pomoc lekarska. Gdy już doszedł do siebie, to w znakomity sposób obronił strzał z 11 metrów wykonywany przez lidera strzelców ekstraklasy, Mikaela Ishaka. W ten sposób utrzymał Pogoń w grze, gdyż „Kolejorz” prowadził w tym momencie 1:0. Tyle, że Stipica dalej cierpiał na boisku, łapiąc się i trzymając co rusz za głowę.

Spoglądał w stronę ławki rezerwowych, aż w końcu poprosił o zmianę. Jeszcze przed przerwą zastąpił go Bartosz Klebaniuk. Stipica pozostał do końca meczu z drużyną i powrócił z nią do Szczecina. Najprawdopodobniej na miejscu przeszedł dokładne badania. Udało nam się ustalić, że doznał wstrząsu mózgu. Dostał również zalecenie kilkudniowego odpoczynku. Bramkarz Pogoni na początku rundy wiosennej - nie zawsze słusznie – był krytykowany. W ostatnich meczach spisywał się bardzo dobrze. Przed meczem z Lechem, w czterech poprzednich spotkaniach aż trzykrotnie zachował czyste konto. Jego obrona rzutu karnego mocno przyczyniła się do tego, że Pogoń zremisowała z Lechem i wywiozła z Poznania cenny punkt. W najbliższą sobotę „Portowcy” zmierzą się u siebie z Cracovią.

Cezary Kucharski w mocnych słowach o aferze premiowej. „Skorupski wyjaśnił obie strony, że kłamały i wciskały kit opinii publicznej”

Czy Pogoń Szczecin wywalczy sobie miejsce premiowane grą w pucharach?