Kosta Runjaić

Autor: Cyfra Sport Kosta Runjaić

Termalica postraszyła rywala

Ciężary Legii w Niecieczy. Tak Kosta Runjaić podsumował występ w Pucharze Polski

2022-08-31 14:18

Miała być formalność, ale zamiast tego były ciężary. Legia była krok od blamażu w Niecieczy i odpadnięcia z rozgrywek Pucharu Polski. Dopiero w dogrywce uciekła spod topora i pokonała 3:2 waleczną Termalicę.

W ten sposób klub ze stolicy przełamał klątwę w Niecieczy, gdzie wygrał po raz pierwszy w historii. Legia zwyciężyła, ale nie przyszło jej to łatwo, bo gospodarze nie przestraszyli się utytułowanego rywala. - Ten mecz to była bardzo długa podróż - trafnie podsumował zawody Makana Baku, pomocnik gości. Wprawdzie warszawski zespół prowadził, ale pierwszoligowiec nie poddał się, lecz w drugiej połowie strzelił dwa piękne gole i przez chwilę w Niecieczy zapachniało sensacją. Najpierw przed kompromitacją Legię uratował Josue wykorzystując rzut karny. Portugalczyk doprowadził do dogrywki, a w niej sprawę promocji do kolejnej fazy „przepchnął” Carlitos. To już trzecie trafienie Hiszpana po powrocie do stołecznej drużyny.

Lukas Podolski zwijał się z bólu! Usiadł na fotelu, a potem aż złapał się za głowę, nagranie wyciekło do internetu

Trener Kosta Runjaić mógł odetchnąć po końcowym gwizdku. - Jesteśmy bardzo szczęśliwy, że wygraliśmy tak trudny mecz - przyznał opiekun Legii, cytowany przez klubowe media. - W spotkaniach pucharowych czasami potrzebujesz trochę szczęścia. Ogromny szacunek dla naszych rywali, bo Termalica walczyła o każdą piłkę. Pokazała się z bardzo dobrej strony. To pierwsze zwycięstwo Legii w Niecieczy. Jestem z tego powodu bardzo dumny – podkreślił szkoleniowiec Legii, którego podopiecznych czeka w piątek ligowe spotkanie z Radomiakiem na Łazienkowskiej.

Niespodziewany transfer z Serie A do Ekstraklasy. Wraca do Polski po pięciu latach

Czy Legia Warszawa zdobędzie Puchar Polski w sezonie 2022/23?