Stal Mielec - Widzew Łódź

Autor: Cyfrasport Stal Mielec - Widzew Łódź

Co za emocje!

Dwa gole, czerwona kartka na zakończenie kolejki. Widzew skruszył Stal, pomógł debiutant [WIDEO]

2024-07-22 21:12

Nie brakowało emocji na zakończenie 1. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Stal zremisowała 1:1 z Widzewem. Gospodarze prowadzili, a gola strzelił niezawodny Ilja Szkurin. Jednak po przerwie łodzianie skruszyli obronę mielczan. Zrobił to Jakub Łukowski. Goście kończyli spotkanie w osłabieniu.

Pragmatyzm Stali przyniósł jej gola

W pierwszej połowie wyglądało na to, że to Widzew ma przewagę, ale nie było konkretów pod bramką gospodarzy. A w doliczonym czasie łodzianie dali się zaskoczyć. Maciej Domański precyzyjnie dośrodkował na pole karne, a tam sprytem wykazał się najlepszy strzelec mielczan - Ilja Szkurin. Białorusin ubiegł obrońców łódzkiej drużyny i uderzeniem piłki głową z piątego metra pokonał bramkarza Widzewa. - Początek mieliśmy całkiem dobry, ale później trochę się zatraciliśmy - powiedział Krystian Gettinger, kapitan Stali w Canal+ Sport. - Widzew później przejął inicjatywę. Prowadził grę, posiadał piłkę. Jednak pragmatyzm w końcówce przyniósł nam bramkę - dodał doświadczony piłkarz, który od 12 lat występuje w Stali.

Taras Romanczuk o walce w Lidze Mistrzów. Kapitan Jagiellonii mówi wprost o ambicjach mistrza Polski, wielkie pieniądze do zdobycia

Zabrakło pazerności na bramki

Tak pierwszą połowę podsumował Mateusz Żyro, obrońca Widzewa. Zwrócił uwagę na to w grze łodzian. - Byliśmy za mało agresywni i przez to straciliśmy w końcówce bramkę - analizował Żyro w Canal+ Sport. - Zabrakło postawienia kropki nad i, więcej konkretów i pazerności. Trochę brakuje tej pazerności na bramki - stwierdził.

Marek Papszun nie ma wątpliwości, ten piłkarz będzie odkryciem sezonu? Padły słowa o potencjale i miłości

Trafił debiutant

W drugiej połowie wiele się działo. Nie brakowało emocji do samego końca. Widzew odrobił straty. Premierową bramkę zdobył Jakub Łukowski, który latem dołączył do zespołu z Korony Kielce. Nowy nabytek uderzył zza pola karnego. Piłka zrobiła kozioł przed bramkarzem Mateuszem Kochalskim i wpadła do siatki gospodarzy. W końcówce łodzianie musieli grać w osłabieniu, bo czerwoną kartkę został ukarany Juan Ibiza. Świetną sytuację miał Krzysztof Wołkowicz, ale jego uderzenie z lewej nogi odbił przed siebie bramkarz Rafał Gikiewicz.

Raków Częstochowa potwierdził kolejny transfer! To będzie nowa gwiazda ekstraklasy?

Stal Mielec - Widzew Łódź 1:1

1:0 Ilja Szkurin 45. min, 1:1 Jakub Łukowski 73. min

Żółte kartki:

Bert Esselink, Mateusz Stępień (Stal Mielec) - Juan Ibiza (Widzew)

Czerwona kartka:

Juan Ibiza (82. min, za drugą żółtą kartkę, Widzew)

Sędziował: Wojciech Myć. Widzów: 6 446

Jesus Imaz czuje się spełniony, ale wciąż ma apetyt na więcej. O tym marzy gwiazda Jagiellonii, spełni plan?

Stal Mielec: Mateusz Kochalski - Alvis Jaunzems (87, Mateusz Stępień), Bert Esselink, Mateusz Matras, Marvin Senger, Krystian Getinger (81, Krzysztof Wołkowicz) - Fryderyk Gerbowski (86, Dawid Tkacz), Matthew Guillaumier, Piotr Wlazło, Maciej Domański (75, Koki Hinokio) - Ilja Szkurin (81, Ravve Assayag)

Widzew Łódź: Rafał Gikiewicz - Lirim Kastrati, Mateusz Żyro, Juan Ibiza, Samuel Kozlovsky - Jakub Sypek (62, Hilary Gong), Fran Alvarez (82, Luis Silva), Marek Hanousek, Antoni Klimek (62, Sebastian Kerk), Kamil Cybulski (62, Jakub Łukowski) - Imad Rondić (89, Hubert Sobol)

Wojciech Pertkiewicz o planach Jagiellonii. Prezes mistrza Polski zapowiedział transfery

QUIZ: Rozpoznasz polskich piłkarzy? Lewandowskiego zna każdy, a resztę? 15/20 to absolutne minimum