Flavio Paixao, Lechia Gdańsk

Autor: Cyfra Sport Flavio Paixao

Ekstraklasa pełna wydarzeń. Najciekawsze momenty 4. kolejki [WIDEO]

2020-09-22 4:45

Podczas 4. kolejki Ekstraklasy mieliśmy kilka ważnych wydarzeń. Największą niespodziankę sprawił Górnik Zabrze wygrywając 3:1 na Łazienkowskiej z Legią Warszawa. W ten sposób piłkarze śląskiej drużyny przyczynili się do dymisji trenera Aleksandara Vukovicia, którego zastąpił Czesław Michniewicz. Co jeszcze wydarzyło się w tej serii spotkań w polskiej Ekstraklasie? Materiał z najciekawszymi momentami zamieścił oficjalny kanał Ekstraklasy na youtube.

Górnik Zabrze wyrasta na rewelację rozgrywek. Podopieczni trenera Marcina Brosza jako jedyni mogą pochwalić się czterema wygranymi i z kompletem punktów prowadzą w lidze. Pokonali mistrza Polski w stolicy i w efekcie pracę stracił trener Aleksandar Vuković. Jak poradzi sobie na Łazienkowskiej jego następca Czesław Michniewicz? Bohaterem zabrzan był Jesus Jimenez. Na początku drugiej połowy Hiszpan strzelił efektownego gola. To była jego bramka numer pięć w sezonie. As Górnika jest obecnie najlepszym strzelcem Ekstraklasy.

OFICJALNIE: Legia Warszawa ma nowego trenera! Zgarnęła Czesława Michniewicza

Wiceliderem ligi jest Raków, który wygrał 4:1 z Podbeskidziem. W pierwszej połowie sędzia podyktował trzy rzuty karne dla ekipy z Częstochowy. Wszystkie "jedenastki" zostały wykorzystane. Jednak ozdobą zawodów był gol Tomasza Nowaka z Podbeskidzia. Bramkarz Jakub Szumski był bez szans.

Podział punktów w Lubinie. Rivaldinho z premierowym golem dla Cracovii [WIDEO]

19 września Flavio Paixao miał urodziny. Skończył 36 lat. Portugalczyk w dniu meczu ze Stalą Mielec sprawił sobie piękny prezent. Strzelił dwa gole, a Lechia wygrała 4:2 z beniaminkiem i przerwała serię dwóch przegranych z rzędu. A kapitan gdańskiej drużyny śrubuje rekord polskiej ligi. Jest najskuteczniejszym cudzoziemcem w historii Ekstraklasy. Flavio Paixao zdobył już na naszych boiskach w lidze 81 bramek. Czy przekroczy barierę 100 trafień?

Reprezentant Polski W SZPITALU! Nagle upadł na ziemię, koledzy zastygli w PRZERAŻENIU

Jubileusz miał w tej kolejce Jesus Imaz. Napastnik Jagiellonii rozgrywał 100 mecz w Ekstraklasie i uczcił go w najlepszy sposób. Strzelił zwycięskiego gola z Piastem Gliwice dzięki czemu "Jaga" wskoczyła na podium. A Hiszpan pochwalił się, że jego żona spodziewa się potomka.

Derby Poznania dla wicemistrza Polski. Teraz Lech wyrzuci Apollon z Ligi Europy? [WIDEO]