Jacek Magiera na dłużej w Śląsku Wrocław! Co z dyrektorem sportowym?

Autor: Adrianna Ficek, Śląsk Wrocław

El. ligi Konferencji UEFA

Śląsk Wrocław przegrał z FC Ryga. Nie wyglądało to dobrze, ciężkie wyzwanie w rewanżu! (ZAPIS RELACJI)

2024-07-24 20:02

Śląsk Wrocław nie dał rady w swoim pierwszym starciu w europejskich pucharach w sezonie 2024/2025. Drużyna "Wojskowych" nie dała rady pokonać FC Ryga w spotkaniu wyjazdowym i trzeba przyznać, że łotewska drużyna była dziś po prostu lepsza.

FC Riga - Śląsk Wrocław 1:0

bramki: Niang 7',

kartki: Reginaldo Ramires, Niang - Petrov, Pokorny, Rejczyk

FC Riga: Matrevics, Erquiga, Cernomordijs, Ngom, Jurkovskis, Galo, Jojić, Babec, Niang (Daskevics 88'), Reginaldo Ramires (Regza 88'), Contreras (Mankenda 58')

Śląsk Wrocław: Leszczyński, Szota (Guercio 46'), Petrov, Petkov, Żukowski (Ortiz 84'), Pokorny, Nahuel, Schwarz, Jezierski (Rejczyk 46'), Samiec-Taler (Gerstenstein 73'), Musiolik

FC Riga - Śląsk Wrocław

Witamy w relacji na żywo. Początek emocji już za chwilę!

1'

Zaczynamy!

2'

Dobra akcja Śląska, Musiolik jednak faulował przeciwnika przy próbie przedarcia się pod pole karne rywali.

3'

Żukowski oddala zagrożenie. Będzie rzut rożny dla gospodarzy.

4'

To było niebezpieczne! Dobre wybicie Samca-Talara i kolejny rożny!

4'

Tym razem zagrożenie oddalone.

5'

Niang próbował zakiwać w polu karnym i wywalczył rożny dla Rygi.

7'

CO TU SIĘ DZIEJE! ŚLĄSK WROCŁAW PRZEGRYWA! NIANG WYKORZYSTAŁ BŁĄD OBRONY ŚLĄSKA I MAMY BRAMKĘ DLA GOSPODARZY!

11'

Ryga z rzutem rożnym, ale nie przyniósł on rezultatu.

17'

Żukowski bardzo dobrze zatrzymiał Nianga! Mogło być groźnie!

19'

To mogła być bardzo groźna piłka! Piłkarze Rygi dobrze wypuścili sobie piłkę, jednak Leszczyński poprawnie reaguje!

23'

Żółta karta! To był brzydki faul Petrova na Niangu, będzie rzut wolny dla gospodarzy.

23'

Jojić zagrywa na pole karne, ale niecelnie.

24'

Będzie pierwszy rzut rożny dla Śląska!

24'

Uderzenie na bramkę! Żukowski próbuje strzału głową, ale niecelnie!

29'

Dobrze obrońcy Śląska! Zatrzymują groźną akcję skrzydłem!

31'

Niang z pierwszej piłki, ale blokuje Petrov! Rzut rozny!

32'

Zamieszało się pod polem karnym Śląska po dośrodkowaniu. Jednakże, jeden z piłkarzy Rygi faulował w polu karnym.

34'

Matrevics radzi sobie dobrze z dośrodkowaniem z rzutu rożnego.

39'

Samiec-Talar dogrywa na pole karne, ale jego dogranie zatrzymane.

41'

Samiec-Talar zatrzymywany w polu karnym. Będzie rzut rożny dla Śląska.

41'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego zatrzymane, Niang wychodził z kontrą i był faulowany. Będzie rzut wolny i kartka dla Pokornego!

45'

Rzut wolny dla Śląska.

45'

Sędzia doliczy 2. minuty do podstawowego czasu połowy.

45+1'

Dobrze do dośrodkowania wychodzi bramkarz gospodarzy. Brak zagrożenia.

Śląsk przegrywa 0:1 po pierwszej połowie.

Wracamy na drugą połowę spotkania! Przypomnijmy, że Śląsk Wrocław przegrywa 0:1

46'

Początek drugiej połowy!

46'

Niang faulowany. Będzie rzut wolny dla Rygi.

47'

Piłka wybita od jednego z piłkarzy gospodarzy i Leszczyński od bramki.

52'

Dobre dośrodkowanie na Petrova, jednak zawodnik Śląska nie oddał dobrego strzału.

53'

ALEŻ TU BYŁO BLISKO! NAHUEL MIAŁ SYTUACJĘ SAM NA SAM PO DOBRYM DOGRANIU I PRZESTRZELIŁ!

56'

Samiec-Talar szuka strzału, ale bramkarz Rygi nic sobie z tego nie robi.

59'

Petrov wybija na rzut rożny. To była dobra akcja Rygi.

60'

Gallo strzela, ale sędzia przedtem gwiżdze faul.

61'

Schwarz uderza z całej siły. Bardzo niecelnie, bardzo nad poprzeczką.

63'

Dobre dogranie Żukowskiego! Dośrodkowanie przynosi rożnyl

66'

Piłkarze Rygi rozgrywają spokojnie piłke.

70'

Nahuel strzela, ale nad poprzeczką! To było niezłe uderzenie z dystansu, tyle że niecelne.

71'

To była niezła sytuacja Śląska! Dobrze zrobił to Żukowski, świetne uderznie!

72'

Rzut rożny Śląska zablokowany.

78'

Rejczyk dogrywa do Musiolika, ale piłka nie jest nawet skierowana w światło bramki.

80'

Gallo z całej siły, Leszczyński broni piłkę.

82'

Będzie rzut rożny dla Rygi, który jednak nie przynosi skutku.

86'

Niang oddaje strzał, ale Leszczyński broni!

90'

Śedzia doliczył 4. minuty do podstawowego czasu gry.

90+3'

TU POWINNA BYĆ BRAMKA! ŚWIETNE DOGRANIE DO SCHWARTZA, KTÓRY JEDNAK PRZESTRZELIL FANTASTYCZNĄ SYTUACJĘ!