Cracovia - Lechia Gdańsk

Autor: Cyfrasport Finał Pucharu Polski Cracovia - Lechia Gdańsk

Puchar Polski: Finał Cracovia - Lechia Gdańsk. Skrót meczu, gole [WIDEO]

2020-07-24 23:36

Piłkarze Cracovii i Lechii Gdańsk stworzyli niesamowite widowisko w finale Pucharu Polski! Do wyłonienia triumfatora potrzebna była dogrywka. Ostatecznie, lepsi okazali się podopieczni Michała Probierza, wygrywając 3:2. Dla "Pasów" to pierwszy Puchar Polski w historii. Zobaczcie skrót meczu Cracovia - Lechia Gdańsk!

Finał Pucharu Polski miał zostać pierwotnie rozegrany na PGE Narodowym w Warszawie, jednak pandemia koronawirusa doprowadziła do zmiany planów. PZPN przeniósł to wydarzenie do Lublina. O trofeum zagrały Cracovia i Lechia Gdańsk. Był to ich czwarty mecz w sezonie 2019/2020. W PKO Ekstraklasie za każdym razem górą byli podopieczni Michała Probierza, wygrywając 1:0, 3:1 i 3:0. Podobnie było w finale Pucharu Polski.

Puchar Polski: Trofeum dla Cracovii! Wielkie emocje w finale z Lechią Gdańsk

Mecz przyniósł ogromne emocje. Po pierwszej połowie w lepszych humorach byli piłkarze Lechii Gdańsk. Wynik otworzył bowiem Omran Haydary. Drugie 45 minut przyniosło kolejne trzy trafienia. Najpierw na 1:1 trafił Pelle van Amersfoort. W końcówce na listę strzelców wpisali się jeszcze Patryk Lipski i David Jablonsky. 90 minut nie przyniosło rozstrzygnięcia, więc potrzebna była dogrywka. Na trzy minuty przed końcem decydujący cios zadał Mateusz Wdowiak!

Cracovia - Lechia Gdańsk 3:2 po dogrywce (0:1, 2:2)

Bramki: Van Amersfoort 65, Jablonsky 88, Wdowiak 117 - Haydary 21, Lipski 85

Cracovia: Lukas Hrosso - Cornel Rapa, Michał Helik, David Jablonsky, Kamil Pestka - Mateusz Wdowiak, Pelle van Amersfoort, Florian Loshaj (113. Milan Dimun), Ivan Fiolić (120. Ołeksij Dytiatjew), Sergiu Hanca (119. Michal Siplak) - Rafael Lopes (82. Tomas Vestenicky)

Lechia: Zlatan Alomerović - Karol Fila, Michał Nalepa, Mario Maloca, Rafał Pietrzak (53. Conrado) - Omran Haydary (83. Patryk Lipski), Jarosław Kubicki, Tomasz Makowski, Maciej Gajos (71. Łukasz Zwoliński), Żarko Udovicić - Flavio Paixao (107. Egzon Kryeziu)

Żółte kartki: Wdowiak, Pestka - Kubicki, Nalepa, Alomerović, Lipski, Conrado

Czerwona kartka: Maloca (79, za kopnięcie rywala)

WIELKIE PIENIĄDZE! Gigantyczna premia dla zdobywcy Pucharu Polski

ZASKAKUJĄCA OPRAWA! Kibice Cracovii zakpili z ministra Szumowskiego

DLACZEGO? Piłkarz Lechii Gdańsk miał wiele ofert, ale wybrał Legię Warszawa

ZOBACZ skrót finału Pucharu Polski Cracovia - Lechia Gdańsk

Skrót finału Pucharu Polski Cracovia - Lechia Gdańsk

Autor: Polsat Sport Skrót finału Pucharu Polski Cracovia - Lechia Gdańsk Link: Skrót finału Pucharu Polski Cracovia - Lechia Gdańsk